spravy.sk spravy.sk

Kolo snov: Toto je nový rekord Nordschleife! (VIDEO)

Porsche si na piatkové ráno naplánovalo niekoľko pokusov na stanovenie nového rekordu severnej slučky Nürburgringu zvanej Nordschleife. Napokon sa to bez problémov podarilo a na Timo Berhnard prekonal doterajší rekord o vyše 51 sekúnd.

Stefan Bellof dosiahol pred 35 rokmi s Porsche 956 C čas 6:11,13, jeho nástupca 5:19,55. Nemecká automobilka však súčasne naznačila, že z bezpečnostných dôvodov do toho nedala úplne všetko a bolo by možné dosiahnuť ešte lepší čas.

Bernhardova maximálka bola na neskutočnej úrovni 369,4 km/h a Porsche už uverejnilo aj palubné zábery. Miestami to vyzerá, že prejazd 20,832 kilometra dlhého okruhu je na nich zaznamenaný v zrýchlenej verzii, ale nie, nie je.

Legendárny výkon Stefana Bellofa je však aj tak úchvatný. Neštartoval totiž z rozbehu, ale zo stoja a jeho auto muselo počas súťažného víkendu spĺňať všetky pravidlá. Porsche 919 Hybrid Evo ich nespĺňa a s modelom určeným pre WEC má spoločný len výzor.

Váha Evo bola znížená len na 849 kilogramov a výkon napumpovaný až na 1 160 koní. Aktívna aerodynamika navyše generuje až o 50 percent viac prítlaku! Tak či tak je to parádny výkon a fanúšikom automobilového športu bude pri zhliadnutí nasledujúcich záberov na tvári určite poihrávať úsmev.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Nürburgring

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac