spravy.sk spravy.sk

Wolff by bol rád, ak by Porsche prikvitlo do F1

Porsche na seba v piatok upútalo pozornosť. So svojim 919 Hybrid Evo prekonalo bradatý rekord Nordschleife a ukázalo, že technologicky má naveľa. Nechcelo by sa však popasovať aj s najväčšími hráčmi Formuly 1?

Táto téma vôbec nie je nová. Porsche bolo prítomné na stretnutiach, na ktorých sa riešili motory budúcnosti. Okrem toho aj naznačilo, že by rado prišlo na scénu, ale pravdepodobne len v pozícii partnera niektorého z existujúcich zoskupení: spomínal sa Red Bull s Williamsom.

"Čím viac na tomto malom ihrisku - pieskovisku - môžeme bojovať, tým viac si to užívame," povedal športový šéf Mercedesu Toto Wolff pre Sky Sports F1. "Myslím si, že Porsche má záujem a pozoruje celkové prostredie. V tejto chvíli však nie je celkom zrejmé, ako to realizujú. Sedia pri stole a prinášajú svoje pohľady."

Wolff okrem toho hovoril aj o prebiehajúcich rozhovoroch týkajúcich sa pohonných jednotiek pre rok 2021 a ďalšie obdobie. Niektorí výrobcovia vraj majú záujem o to, aby v hre ostalo väčšie množstvo technológie a väčšia rozdielnosť. Nechcú všetko štandardizovať.

"Ešte to nie je vytesané do kameňa, ale myslím si, že na budúcotýždňovom zasadnutí Strategickej skupiny F1 sa dozvieme o niečo viac," hovoril ďalej Rakúšan. "Myslím si, že pred nami sú ešte ťažké rozhovory. Je však dôležité, aby sme si ponechali aj technologický odkaz a stavili na efektívnosť."

Toto je podľa Wolffa veľmi dôležité. "Celý svet sa uberá zeleným smerom a k elektrine, no my sa kvôli historickej nostalgii chceme vrátiť o dvadsať rokov. My to takto nechceme. Musíme si zachovať veľmi vysokú úroveň výkonu i efektívnosti. A potrebujeme tu rôzne 'odtiene'. Toto je dôležité pre všetkých výrobcov motorov. Nechceme štandardné súčiastky," dodal Toto Wolff.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac