spravy.sk spravy.sk

Stroll celé kolo ignoroval modré vlajky, komisári ho potrestali

Pretekári Williamsu na Veľkej cene Rakúska výkonnostne nezaujali a do cieľa prišli na posledných dvoch miestach. Lancovi Strollovi sa však podarilo zaujať porušením pravidla o modrých vlajkách, ktoré zdarne ignoroval celé kolo!

Keď ho išiel Sergio Pérez z Force Indie predbehnúť o kolo, nemohol veriť vlastným očiam: maršáli Strollovi neprestajne ukazovali modré vlajky, ale ten si ich nevšímal. Komisári mu k času prirátali desať trestných sekúnd a na superlicenciu mu pridali tri trestné body, takže dovedna ich má štyri.

"Jazdec auta číslo 18 priznal, že videl modré vlajky, svetelné panely i svetlo na svojom volante," uviedli komisári vo svojom stanovisku. "Príčinou udelenia troch trestných bodov je aj skutočnosť, že o modrých vlajkách sa špecificky diskutovalo na piatkovom večernom jazdeckom brífingu..."

Pretekárom bolo pripomenuté, že súpera musia pustiť pri prvej príležitosti. "V tomto prípade jazdec uprednostnil nariadenia tímu pred pravidlami a pred špecifickými inštrukciami riaditeľa pretekov," konštatujú komisári narážajúc na to, že Williams hovoril Strollovi o odporúčanom útoku na iného jazdca. Ten tak aj chcel spraviť, ale súčasne nezohľadnil Péreza.

Stroll sa tak z trinásteho miesta prepadol na štrnáste. Pozíciu k dobru získal jeho kolega Sergej Sirotkin.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lance Stroll

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac