spravy.sk spravy.sk

Potvrdené: Nová sezóna sa začne o týždeň skôr

Už pred časom sa objavili špekulácie o tom, že nová sezóna Formuly 1 sa začne o niečo skôr ako aktuálna a následne sa skončí o niečo neskôr. Kompetentní chcú ročník trochu natiahnuť a zabrániť jeho zbytočnému nahusteniu.

Organizátori Veľkej ceny Austrálie už aj informovali o tom, že v budúcom roku sa ich víkend uskutoční medzi 14. a 17. marcom, pričom tentoraz to bol 22. až 25. marec.

Daný víkend by mal byť v Melbourne "voľný". Týždeň predtým sa tam uskutoční populárny Moomba Festival, o týždeň neskôr sa zasa začne Austrálska futbalová liga (AFL). 

Na druhej strane sa však F1 takto dostala do konfliktu s pretekmi WEC v Sebringu, čo sa nemusí celkom pozdávať Fernandovi Alonsovi. Zatiaľ však nie je celkom zrejmé, či vo Formule 1 vôbec ostane.

"To, že sme termín VC Austrálie pre rok 2019 mohli potvrdiť s viac ako osemmesačným predstihom, je fantastická správa," povedal šéf podujatia Andrew Westacott. "Dúfame, že to priláka zámorských a zahraničných návštevníkov, ktorí si budú môcť naplánovať dlhšiu návštevu Melbourne a Viktórie."

"Bude to otvorenie sezóny F1, v ktorej diváci uvidia našu austrálsku superhviezdu Daniela Ricciarda, ale aj šampionát Supercars a množstvo akcie mimo trate, takže toto podujatie jednoducho treba navštíviť," odkázal Westacott.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Austrália

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac