spravy.sk spravy.sk

Brown o Boullierovom odstúpení: Neprekvapilo ma

Éric Boullier oznámil v utorok svojmu šéfovi Zakovi Brownovi, že na svojej pozícii pretekárskeho riaditeľa už nebude pokračovať. Tím bol už pár rokov bombardovaný kritikou a Boullier bol akýmsi nárazníkom, ktorý ho chránil pred médiami. Ochotne odpovedal na otázky novinárov, aj keď jednoduché to určite nebolo.

Okrem toho musel loď McLarenu aj istým spôsobom kormidlovať, no správny smer za obdobie jeho pôsobenia nenabrala. Skôr sa zdalo, že do nej na viacerých miestach zatekalo a pomaly sa potápala.

"Éricovo odstúpenie ma neprekvapilo," povedal výkonný riaditeľ McLarenu Zak Brown pre Motorsport.com. "S tímom som bol veľmi často a veľmi často som bol aj s Éricom. Je to človek, ktorého poznám už dlho. Pochopiteľne sme boli pod veľkým tlakom a už príliš dlho sme výkonnostne zaostávali. S Éricom sme často diskutovali o tom, ako by sme McLaren mohli zlepšiť. Uvažovali sme o tom, aká je najlepšia cesta, ktorá by nás k tomu priviedla."

"Pre McLaren chce napokon len to najlepšie - rovnako ako my všetci. Keď teda prišiel s týmto rozhodnutím, nebolo to prekvapujúce. Už sme o tom diskutovali. Bavili sme sa o všetkých výzvach i o potenciálnych spôsoboch ich napravenia."

Američan vzápätí priznal, že neexistuje žiadna rýchla cesta k náprave. Pripomenul aj to, že za príchodom Fernanda Alonsa do tímu bol práve Boullier a vyslovil vieru, že tento krok ho zo stajne nevyplaší.

"Fernando má tu v McLarene už svoju históriu a je pre nás obrovským aktívom. Všetci si uvedomujete (hovoril smerom k novinárom, pozn. red.), že je najlepším jazdcom na štartovom rošte. Podľa mňa by každý s určitosťou povedal, že je jedným z najlepších jazdcov. Má obrovské množstvo skúseností a ja som si s ním vybudoval veľmi dobrý osobný pracovný vzťah," hovoril ďalej Brown.

"Fernando je niekto, ktorého kúzlo na pretekárskej trati všetci vidíte, ale možno nevidíte jeho kúzlo mimo trate. To je o jeho prínosoch a o pohľadoch, ktoré má po stránke výkonu auta a tímu. Konzultoval som s ním už od môjho príchodu do tímu. On totiž dobre vie, ako vyzerá majstrovské snaženie a jeho názory si veľmi cením. Je súčasťou tohto procesu a prispieva k tomu, aby McLaren napredoval," dodal Zak Brown.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac