spravy.sk spravy.sk

Hriešnik Ferrucci chcel mať na aute Trumpov slogan

V nedeľu večer sme vás informovali o zvláštnych manieroch Santina Ferrucciho pôsobiaceho v tíme Trident v F2. Američan po pretekoch úmyselne vrazil do svojho kolegu Arjuna Mainiho a keď si ho komisári predvolali, totálne ich ignoroval. Na jednanie neprišiel.

Okrem toho sa mal v blízkosti auta pohybovať v nevyhovujúcom odeve, pretože nemal rukavicu a miesto toho držal v ruke telefón, čo je v aute a jeho okolí zakázané. Porušoval všetko, čo ho napadlo.

Teraz prenikla na verejnosť aj ďalšia informácia. Pred víkendom požiadal vedenie pretekov o to, aby mohol mať na aute volebný slogan amerického prezidenta Donalda Trumpa: "Trump - Make America Great Again".

Šéf tejto série Bruno Michel to však s odvolaním sa na Článok 10.6.2(a) Medzinárodného športového kódexu odmietol. Nič takto politicky založené sa na autách objaviť nemôže.

Ferrucci dostal za svoje skôr spomínané prehrešky pokutu 66 000 eur a nebude môcť štartovať vo dvoch súťažných víkendoch, teda celkovo v štyroch pretekoch. Tím Trident písal o "nešportovom a necivilizovanom správaní" tak Ferrucciho, ako aj jeho otca.

Haas F1 Team

Viac informácií zatiaľ na verejnosť nepreniklo. Bude zaujímavé sledovať aj to, ako k veci pristúpi tím Haas, do ktorého kádra tento pretekár patrí.

"Tím Haas F1 je zatiaľ v procese zberu všetkých relevantných informácií týkajúcich sa Santina Ferrucciho a jeho činov počas podujatia Formuly 2 minulý víkend v Silverstone," stojí v aktuálnom stanovisku. "Ďakujeme za vašu trpezlivosť."

Pár slov k situácii pridal aj novinár Will Buxton, ktorý bol v posledných rokoch komentátorom americkej televízie a Ferrucciho dobre poznal.

"V ďalších rokoch bude totálna implózia Santina Ferrucciho študovaná vo vedeckých triedach športu a ukazovaná ako žiarivý príklad katastrofickej kariérnej samovraždy," napísal Buxton na Twitteri. "Toho chlapca som mal vždy rád. Vždy som ho povzbudzoval. Jednoducho to neviem pochopiť."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: F2

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac