spravy.sk spravy.sk

Anderson: V McLarene sa dlho tvárili my nič, my muzikanti

Za najväčšie sklamania tejto sezóny možno považovať Williams a McLaren. Všetko je to spôsobené neschopnosťou vydolovať z auta všetok jeho potenciál, no veci sa začínajú oveľa vyššie v organizačných štruktúrach tímov. Zatiaľ čo vedenie Williamsu prednedávnom skritizoval Jacques Villeneuve, podľa Garyho Andersona na tom McLaren nie je vôbec lepšie.

Gary Anderson dostal od čitateľov niekoľko otázok. V jednej z nich sa fanúšik pýta, čo by bývalý technický riaditeľ Jordanu spravil, keby bol vo vedení McLarenu či Williamsu? "Najskôr by som nakopal pár zadkov."

"Takmer pred štyrmi rokmi, keď McLaren roznášal svoje bludy o tom, čo chce s Hondou dosiahnuť a aký to je  dlhodobý plán, som hovoril, že nevidím nikoho, kto by situáciu vzal pevne do rúk a projekt posunul vpred," píše pre Autosport+ Anderson a vtedajšiu rétoriku McLarenu pripodobňuje ku Orwellovmu newspeaku: "Všetko to bol len McLaren-speak. Ako roky s Hondou ubiehali, McLaren mal pocit, že má najlepšie auto v celých boxoch. To bol opäť len McLaren-speak a pokus zvaliť vinu na svojho partnera. Bol to prístup my nič, my muzikanti."

Teraz sa ukázal skutočný stav vecí: "McLaren má motory Renault, nuž sa nemá kam skryť." Práve toto vraj začalo McLaren tvarovať správnym smerom. "Štruktúra tímu sa zmenila pozitívnym spôsobom. Nanešťastie im stále chýba tá práva osobnosť, ktorá by vedela, ako viesť technickú časť tímu."

"Zak Brown verejne hovorí o tom, že McLaren bol posledných pár rokov zaseknutý. Má pravdu, ale na druhej strane potrebujete niekoho, kto má znalosti a odvahu, aby tú zátku prerazil," komentuje Anderson. "Nemyslím si, že Brown je na to ten správny človek. Jeho úlohou je riadiť tím a pracovať na komerčnom fronte. Čokoľvek sa však stane, v najbližšej budúcnosti to bude závislé od hlbokých peňaženiek majiteľov McLarenu. Brown tvrdí, že sa proces už naštartoval, nuž uvidíme, čo sa udeje na čele technického bloku."

Zato Williams v tomto smere podľa Andersona až tak veľa netratí. "Myslím si, že vo Williamse je to o čosi jednoduchšie. Od roku 2015 výkonnostne dosť stratili, ale v mojich poznámkach ich stále evidujem ako inžiniersku spoločnosť, ktorá prišla pretekať."

"Niekto musí prevziať zodpovednosť a nakopať tam pár zadkov. Claire Williamsová nie je šéfom, ktorý by mal technické znalosti. Potrebuje teda niekoho, kto bude jej očami a ušami," dodal 67-ročný Severoír.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Gary Anderson

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac