spravy.sk spravy.sk

Hriešnik Ferrucci dobačoval, jeho tím ho prepustil

Len nedávno sme vás informovali o tom, že Santino Ferrucci v priebehu britského súťažného víkendu F2 neuveriteľne zlyhal. Doslova vybuchol, nerešpektoval normy, pri presune s autom do padoku nemal rukavicu a telefonoval, po pretekoch dokonca vrazil do tímového kolegu Arjuna Mainiho.

Keď si ho komisári predvolali, aby prišiel dané prehrešky vysvetliť, odignoroval ich a dovedna dostal pokutu vo výške 66 000 eur, ako aj zákaz štartu v dvoch súťažných víkendoch, teda v štyroch podujatiach. 

Následne sa začali objavovať aj ďalšie informácie naznačujúce, že spolu so svojim otcom sa správal vulgárne a Mainiho pravdepodobne aj osočoval. Nuž a okrem toho všetkého chcel na svojom aute niesť slogan Donalda Trumpa "Make America Great Again".

Jeho tím Trident napokon potvrdil, že Američan sa do kokpitu už vôbec nevráti.

"Trident Motorsport oznamuje, že Santina Ferrucciho a jeho ručiteľa - spoločnosť reprezentovanú pánom Michaelom Ferruccim - informoval o terminovaní jeho kontraktu s tímom," stojí v aktuálnom stanovisku. 

"Sú za tým medzitým uverejnené udalosti zo Silverstone, ako aj vážne porušenie platobných povinností. Jazdec meškanie svojich platieb od začiatku majstrovstiev zdôvodňoval zlyhaním jeho sponzorov, ktorí si neplnili svoje povinnosti."

"Je však čudné, že napriek týmto problémom Santino Ferrucci mal zdroje potrebné na absolvovanie pretekov IndyCar v Detroite, ktoré sa konali od 1. do 3. júna, no v rovnaký čas nedodržiaval svoju zmluvu s tímom Trident Motorsport," dodala stajňa, ktorá už vec odovzdala svojim právnikom a od jazdca bude žiadať náhradu škôd.

Dodajme, že Ferrucci sa za svoje počiny ospravedlnil a označil ich za "mentálne zlyhanie". Naďalej je testovacím a rezervným jazdcom tímu Haas, ktorý o jeho ďalšom osude zatiaľ neinformoval.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: F2

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac