spravy.sk spravy.sk

Auto Bild: Lawrence Stroll kúpil Force Indiu

V priebehu dnešného dňa sme vás už informovali o tom, že okolo Force Indie sa začínajú diať veľké veci. Auto Motor und Sport písal o pripravovanom vyhlásení platobnej neschopnosti a následnom prevode stajne do rúk nového majiteľa.

Dobre informovaný Auto Bild Motorsport následne priniesol ešte väčšiu novinku: "Miliardár Lawrence Stroll podľa našich informácií kúpil Force Indiu, aby tam mohol jazdiť jeho syn Lance. V tejto chvíli už nie je jasné len to, či prevzal väčšinové podiely alebo mu stajňa patrí kompletne."

Doterajšími majiteľmi boli Vidžaj Malja, Subrata Roy a Michiel Mol. Prvý menovaný však nemôže opustiť Anglicko a má veľké problémy, druhý menovaný sedí vo väzení a tretí v tíme ostal ešte od čias Spykeru a nič o ňom nepočuť.

"Teraz je novým šéfom Stroll," pripomenul ABMS. "Svoje peniaze presmeruje z Williamsu do Force Indie, pretože výkony Williamsu sú príliš slabé."

Lance Stroll by mal teda čoskoro prestúpiť do Force Indie, ale pravdepodobne sa tak stane až od budúceho roku. Sergio Pérez by mohol ostať - hovorí sa však o jeho odchode do Haasu - ale Esteban Ocon je voľný a podľa všetkého zamieri do Renaultu. 

Carlos Sainz by mal z Renaultu zasa odísť do McLarenu, kde nahradí Stoffela Vandoorna.

Nie je vylúčené, že niektoré jazdecké presuny sa uskutočnia už počas letnej prestávky.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Force India

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac