spravy.sk spravy.sk

Formula 1 potvrdila, že VC Miami sa v budúcom roku neuskutoční

Formula 1 vydala v priebehu pondelka stanovisko, ktorým potvrdila, že v budúcom roku sa Veľká cena Miami ešte neuskutoční. Kompetentní síce robili všetko, čo je v ich silách, ale nebolo možné stihnúť to.

"Dosiahli sme značný progres, ale negociácie sú komplikované," uviedol výkonný riaditeľ F1 pre komerčné operácie Sean Bratches. "Boli by sme radi, ak by sme v Miami súťažili už v roku 2019, ale raz príde okamih, keď vám začne byť jasné, že najlepší pretekársky zážitok pre fanúšikov, jazdcov a tímy by už nebolo možné realizovať v dostupnom čase. Po stránke pretekania v Miami v roku 2019 sme už dospeli do tohto bodu."

Bratches a spol. sa však na všetko pozerajú z "dlhodobého hľadiska" a preto im teraz ide o to, aby prvú VC Miami realizovali v roku 2020. Takto je to vraj lepšie ako veci unáhliť a odsúhlasiť "suboptimálnu pretekársku trať" len preto, aby padla dohoda.

"Sme odhodlaní expandovať do USA a hlavne do Miami, takže náš fantastický šport prinesieme do tohto ikonického mesta v októbri prostredníctvom fanúšikovského festivalu F1. Tešíme sa na to, ako sa s fanúšikmi prepojíme a ako ich nadchneme," dodal Sean Bratches.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Liberty Media

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac