spravy.sk spravy.sk

Podľa Surera sa vedenie Williamsu rodiacej sa kríze dlho len prizeralo

Tohtoročné štatistiky Williamsu sú katastrofálne. Tím je posledný a za celú prvú časť sezóny nazbieral len štyri body. Ide o zatiaľ najhlbšie dno zostupného trendu, ktorý je vo Williamse možné už pár rokov pozorovať. Podľa Marca Surera s ním vedenie dlho nič nerobilo, len sa situácii prizeralo. Veľký problém vidí aj v inžinieroch, ktorí nemajú potrebné kvality a v jazdcoch, ktorí Švajčiara sklamali.

Experta a bývalého pretekára vyspovedali v rozhovore pre meinsportradio.de. "Myslím si, že Claire je veľmi inteligentná žena," začína rozoberať vedenie Williamsu a jeho chyby Marc Surer. "Ale vyzerá to tak, že sa príliš dlho len prizerala. Hlavne, pokiaľ ide o tím inžinierov."

"Každý inžinier si hľadí tú svoju oblasť, no očividne celú chybu prehliadli. Potom už bolo ťažké sa opäť postaviť na vlastné nohy," zamýšľal sa pilot, ktorý vo Formule 1 pôsobil medzi rokmi 1979 a 1986.

Do tímu prišiel Paddy Lowe. Od neho sa ako od jedného z tvorcov úspechu Mercedesu veľa čakalo. Surer kladie aj jemu podiel viny na terajšej situácii Williamsu. "Myslím si, že je veľmi schopným človekom a pracuje s veľkou precíznosťou. Podľa mňa ho proste prekvapilo, aké zlé technické oddelenie je. Ide predovšetkým o tím aerodynamikov Williamsu. Mňa sklamalo, že nezareagoval skôr. Nie je tam od včera, mal to teda spozorovať."

Williams F1 Team

Švajčiar verí, že keby si Lowe dokázal okolo seba vybudovať kvalitný tím, Williams by dokázal potiahnuť nahor. Pomáha si jedným z Lowových úspechov v Mercedese: "Keď prišiel do Mercedesu, stále mali problémy s prehrievaním zadných pneumatík. Kopu pretekov stratili kvôli tomu, že problém nedostali pod kontrolu. Potom prišiel Paddy Lowe a o dva mesiace neskôr bol problém odstránený."

Vedenie Williamsu zvykne svojich pilotov chrániť tým, že vinu hádže na auto a nie na nich. Surera však sklamali aj oni — na čele so Sirotkinom. "Už dlhšie ho poznám. Kedysi viedol rozhovory so Sauberom. Stretol som ho a sledoval som ho. Myslím si, že je talentovaný. Je pre mňa sklamaním, že ho Stroll prekonáva. Nerozumiem tomu."

"Podľa mňa je Stroll len priemerne talentovaný. Preto mal Sirotkin Strolla poraziť. Ak to nedokáže, nerobí mu to dobré meno. A Stroll nemôže byť vodcovskou osobnosťou v tíme, to je tiež jasné. Je to taký mladý jazdec, nie je to žiaden supertalent. Na to nemá. Bolo by pekné, keby sme tam videli niekoho skúseného," dodal Surer.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Marc Surer

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac