spravy.sk spravy.sk

Michael Schumacher sa sťahuje na Malorku

Michaelova Schumacherova manželka Corinna prednedávnom kúpila novú nehnuteľnosť na španielskom ostrove Malorka. Sedemnásobný majster sveta by sa mal presťahovať do prímorského mestečka Andratx, ktoré má len niečo okolo jedenásťtisíc obyvateľov. Zatiaľ ešte stále býva vo švajčiarskom Glande.

Nehnuteľnosť kedysi patrila prezidentovi futbalového klubu Real Madrid Florentinovi Pérezovi. Aj s pozemkom sa rozprestiera na pätnástich tisícoch metroch štvorcových a hodnota celej nehnuteľnosti sa odhaduje na 30 miliónov eur. Nechýbajú dve veľké záhrady a dva bazény. Na pozemku by malo byť dostatok priestoru aj pre vrtuľník.

Čo je však pre Schumacherovu rodinu najdôležitejšie, celý pozemok je obohnaný vysokým múrom. Navyše je situovaný na výbežku, po ktorého obvode sú strmé skalné zrázy končiace sa v mori. Vďaka tomu je pozemok neprístupný dotieravým novinárom, informuje švajčiarsky magazín L'Illustré.

"Môžem oficiálne potvrdiť, že Michael Schumacher sa usadí v našom meste. Všetko je pripravené na jeho privítanie," povedala starostka Andratxu Katia Rouarchová.

Zatiaľ však nie je jasné, či sa zo španielskeho sídla stane trvalá rezidencia formulového rekordéra, ktorý sa v januári dožije 50 rokov.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Michael Schumacher

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac