spravy.sk spravy.sk

Podľa Surera je Ricciardov príchod pre Hulka nebezpečný

Nico Hülkenberg nemal v posledných dvoch sezónach so svojimi tímovými kolegami nejaké väčšie problémy. V porovnaní s Jolyonom Palmerom hviezdil a v tohtoročnom šampionáte pred Carlosom Sainzom vedie. O rok ho však čaká väčšia výzva v podobe Daniela Ricciarda. Marc Surer to vníma ako veľkú hrozbu. V Renaulte sa strhnú preteky o to, kto začne víťaziť ako prvý. Ak to bude Austrálčan, Hulk bude mať problém.

Renault sa z nového prírastku teší a ako "absolútne pozitívny" vníma príchod Daniela Ricciarda aj jeho nový kolega. Marc Surer to však komentuje takto: "Najhoršia vec, aká sa mu môže stať, je tá, že bude mať zrazu silného protivníka," povedal na margo Nica Hülkenberga pre meinsportradio.de. "Môže dúfať len v to, že nepríde nik, kto by bol od neho rýchlejší." Či niekto taký prišiel, sa uvidí už o rok.

Hülkenbergova zmluva s Renaultom potrvá už len rok, potom ju bude musieť predĺžiť alebo sa poobzerať po niečom inom. V ideálnom prípade sa presťahuje do top tímu, no ak ho Ricciardo začne prekonávať, aj táto teoretická šanca sa vytratí. Navyše by sa ukázalo, že Renault vie vyhrávať a o Hülkenbergovo miesto by bol zrazu veľký záujem. Ak by po dvoch rokoch pomoci pri vývoji začal získavať úspechy jeho nový kolega, pre Hulka by to bolo poriadne trpké.

Surer si myslí, že Nemcovo miesto môžu ohroziť aj mladé pušky. "Dobre to vidno v Sauberi. Príde tam tento Leclerc a otrasie celým tímom." Okrem Leclerca by sa o miesto mohol zaujímať Esteban Ocon, ktorý je navyše Francúz. Hülkenbergovi by hrali do karát jeho skúsenosti. "Minulý rok sme mali preteky, v ktorých sa mohol ukázať aj v lepšom svetle. Vieme však, že je naozaj rýchly. A to aj keď vezmeme do úvahy fakt, že má so svojou výškou menší hendikep. Vždy však porážal svojich tímových kolegov."

Renault Sport

Hülkenberg vedie šampionátové meranie síl so Sainzom v pomere 52:30, v kvalifikáciách je to 9:3. "Sainz bol asi trochu preceňovaný. V tých časoch na Verstappena trochu stratil — ale nie veľa. Hovorilo sa preto, že Verstappenovi je veľmi blízko. Možno by vraj dokázal niečo podobné. Tie malé rozdiely sú však dosť veľké."

Bývalý pretekár Force Indie sa do Renaultu presťahoval na konci roka 2016. Surer tento krok chápe. "Myslím si, že to bolo správne rozhodnutie. Ak máte šancu dostať sa z Force Indie do továrenského tímu, musíte ísť do toho. Najskôr vám zaplatia, čo vo Force Indii nie je úplne isté. A potom určite zbadáte šancu, že tento tím napokon začne vyhrávať."

"Môže to trvať dlhšie, ako sa čakalo, pretože tím z Enstone poznáme už z minulosti. Nikto tam nezostal. Všetci zmizli a rozpŕchli sa do iných tímov." Renault sa začal dávať dokopy v roku 2015, keď finančne skolaboval Lotus. "Tím treba najskôr prestavať. Podľa mňa sa zlepšia a to bude šanca pre Hülkenberga vyhrať nejaké preteky."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Marc Surer

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac