spravy.sk spravy.sk

Mark Hughes: Bude Kubica pretekať už v Belgicku?

Mark Hughes sa vo svojom najnovšom stĺpčeku pozrel na situáciu na štartovom rošte. Prestupy Daniela Ricciarda a Carlosa Sainza vrhli nové svetlo na to, čo by sa už budúci týždeň mohlo v Belgicku udiať. Domino efekt by mohol do auta posadiť Roberta Kubicu.

"Podpísanie Carlosa Sainza McLarenom ako nástupcu Fernanda Alonsa na rok 2019 nám na prestupovom trhu do skladačky umiestnilo ďalší dielik," píše Mark Hughes pre Motorsport Magazine. "Čoskoro budeme môcť vidieť, ako sa niektoré kúsky začnú už na ďalších pretekoch v Spa presúvať. Je dosť možné, že Lance Stroll sa dostane do Force Indie a jeho miesto vo Williamse zaujme Robert Kubica."

Hughes informuje o tom, že Toto Wolff mal o finančnú budúcnosť Force Indie obavy už dávnejšie. Preto sa snažil do sedačky McLarenu dostať Estebana Ocona, ktorý by vo Wokingu pôsobil celú druhú polovicu tejto sezóny namiesto Stoffela Vandoorna.

Z toho zišlo po stretnutí s predstaviteľmi Renaultu, ktorí súhlasili s tým, že Esteban Ocon bude u nich v roku 2019 jazdiť, čím by nahradil Carlosa Sainza. Dohoda bola v podstate uzavretá. Vtom však Daniel Ricciardo prekvapil všetkých. Vrátane Renaultu.

Medzičasom Force Indiu odkúpilo konzorcium Lawrenca Strolla. Vďaka tomu má "jeho chlapec" šancu dostať sa do konkurencieschopnejšieho auta už v tejto sezóne. Lawrence Stroll nemá veľa dôvodov otáľať. Oconovo miesto je opäť raz v ohrození; Sergio Pérez sa v tíme udrží vďaka jeho financiám.

"Ak Lance Stroll naozaj prestúpi (s primeranou kompenzáciou pre Williams)," zamýšľa sa Hughes, "tak Robert Kubica je ďalší v poradí vo Williamse. A my by sme sa konečne dočkali toho, že by sa táto malá rozprávka stala skutočnosťou. Toto všetko však zanecháva Ocona v situácii, keď nemá potvrdené miesto pre rok 2019. Uvidíme ho v McLarene, ako pôvodne Wolff plánoval na Maďarsko?"

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Belgicko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac