spravy.sk spravy.sk

On to už má za sebou, reaguje Surer na Räikkönena

Budúcnosť Kimiho Räikkönena je stále otvorená. Niektoré zdroje hovoria o tom, že Iceman už so Scuderiou novú zmluvu podpísal a taký Villeneuve by v tom Ferrari aj podporil. Na druhej strane barikády stojí Marc Surer, ktorý o Icemanových schopnostiach pochybuje. Neverí, že by sa Räikkönenovi ešte podarilo vyhrať preteky bez cudzej pomoci. Robí totižto priveľa chýb.

"Nerád to hovorím, pretože som Kimiho fanúšikom," povedal Marc Surer v rozhovore pre meinsportradio.de. "Ale myslím si, že jeho časy sa už skončili. Je rýchly, niekedy je superrýchly. Potom však v kvalifikácii spraví malú chybu, kvôli ktorej nestojí vpredu. Platí to aj o pretekoch; zažíva stinty, počas ktorých jazdí v území nikoho. Má príliš veľké výkyvy."

"Každý si uvedomuje, že talent na to, aby jazdil rýchlo, má. Nie je však taký konzistentný ako napríklad Bottas. A stále robí tieto malé chybičky. Hlavne vtedy, keď ide to tuhého. Napríklad v Hockenheime. Tie preteky mal vyhrať," tvrdí Švajčiar, podľa ktorého sú Fínove chyby už preňho "typické".

"Možnože je to vekom, nemá už také reflexy, ako keď bol mladý," zamýšľa sa nad príčinou Räikkönenových chýb Surer. "Nehovorím tu však o veľkých chybách. Vždy sú to také drobné veci. Keď má za sebou dva najrýchlejšie sektory, v tom treťom sa mu niečo stane. Potom to musí doháňať."

"Možno ide o chyby z nedbalosti, keď sa mu nepodarí dokonale poskladať celé kolo. Potom ho v jednom bode pretekov vidíte prebrzdiť a sami seba sa pýtate: 'Čo to teraz stvára?' Alebo nezvládne zákrutu, prebrzdí a ide príliš široko, netrafí apex. Vidím uňho takéto chyby," konštatuje bývalý pretekár.

Räikkönen čaká na víťazstvo už od začiatku sezóny 2013. Surer nevylučuje, že Iceman ešte nejaký triumf zaknihuje, no bude potrebovať pomoc. "Nie je od toho ďaleko, no musí mať šťastie. Neviem si predstaviť, že by to dokázal sám."

Vyvedie Räikkönen Surera z omylu na svojom obľúbenom Spa?

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac