spravy.sk spravy.sk

Button o Alonsovi: Veď vo WEC mu je jedinou konkurenciou jeho kolega

Fernandovi Alonsovi po rokoch bojov v strede štartového poľa došla chuť. Svoj odchod zdôvodnil tým, že vo Formule 1 je málo akcie a je príliš predvídateľná. Jenson Button si však myslí, že ho len prestalo baviť stagnovanie na pozíciách, ktoré majú od pódií ďaleko. Alonso si totižto pochvaľuje sériu WEC, na ktorej čele sa toho tiež dramaticky veľa nedeje. Čo je však kľúčové: Španiel tam vyhráva.

"Jeho komentáre možno neboli zrovna tie najvyberanejšie, keď hovoril o tom, že pretekanie je nudné," tvrdí Button v rozhovore pre Autosport a poukazuje na istý paradox: "Pozrite, preteká vo WEC a jeho jedinou konkurenciou je jeho kolega. Nemyslím si teda, že niečo také môže hovoriť, ale rozumiem, ako na tom je."

Človek si predsa len viac vychutná jazdu bez konkurencie na čele pretekov ako naťahovanie sa o desiatu priečku s pilotmi, ktorí nestihli ani len vyhrať preteky. "Ak bude pretekať o víťazstvá, užije si to oveľa viac. Ak ste však už vyhrali viacero titulov majstra sveta a bojujete v strede poľa, po čase vás to začne otravovať."

Fernando Alonso z Formuly 1 odchádza, ale zadné vrátka si nechal pootvorené. Keby sa McLaren pozviechal, rád by sa do ich monopostu v ďalších rokoch vrátil. Button túto stratégiu schvaľuje.

"Vždy to závisí len od jednotlivca, kedy sa rozhodne opustiť Formulu 1. Spravil presne to isté, pre čo som sa rozhodol aj ja," pokračoval Button. "Odísť, ale nechať to otvorené, aby som sa o rok mohol vrátiť. Myslím si, že to je správna voľba."

"Ak bude McLaren opäť rýchly a bude vyhrávať preteky, určite bude späť vo Formule 1. Každý pilot sveta by bol nadšený, keby vo Formule 1 sedel vo víťaznom aute. Podľa mňa odchádzate, pretože vás začne nudiť to cestovanie a stres. Ak nemáte výsledky, nemáte dôvod tam byť. Som si istý, že by chcel v roku 2020 naskočiť späť, ak by auto bolo rýchle," reaguje bývalý Alonsov kolega.

Skúsený Brit a majster sveta zažil rôznych tímových kolegov. Najlepšie hodnotí práve Alonsa. "Bol výnimočný. Nie je veľa ľudí, ktorým by sa podarilo vyhrať dva šampionáty a byť tak blízko k niekoľkým ďalším."

"Môj najsilnejší kolega. V skutočnosti som si to ale užil," dodal Jenson Button.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Jenson Button

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac