spravy.sk spravy.sk

Surer: McLaren by bol na tom s motorom Honda rovnako

McLaren v predchádzajúcich troch rokoch spolupracoval s Hondou, no od aktuálnej sezóny využíva služby Renaultu. Ani jedna z týchto pohonných jednotiek však neukázala prevratnú kvalitu a tím neposunula bližšie k čelu. V tomto roku sa od Wokingu určite čakalo viac.

Po dvanástich podujatiach ročníka patrí McLarenu siedme miesto, pričom v minulom roku tím skončil deviaty, ale pred dvoma rokmi bol šiesty. Z tohto pohľadu sa zdá, že Renault v porovnaní s Hondou nepriniesol veľa dobra.

"Keď vidíte, čo McLaren predvádza v tomto roku, tak treba povedať, že presne tam by boli aj s motorom Honda," povedal bývalý pretekár Marc Surer v podcaste Starting Grid na meinsportradio.de. "Vziať motor Renault nebol krok vpred."

"Motor Hondy vôbec nebol taký zlý. Oni ho jednoducho robili zlým preto, lebo nasadzovali veľké množstvo krídel. Preto boli na rovinkách najpomalší a v sektoroch pomalých zákrut zasa najrýchlejší. Následne povedali, že majú najlepšie šasi... ale to by dokázal každý, kto by nasadil dostatočné množstvo krídel. Presne takto to robili a inžinieri v zásade klamali samých seba."

Honda doplácala na viacero technických porúch a aj preto prišiel prestup k Renaultu. Surer však upozornil: "Keď sa pozriete na to, ako často zlyháva motor Renault, tak treba povedať, že ani v tomto smere tu nie je veľký rozdiel."

Obetným baránkom nezdarov tímu bol napokon pretekársky riaditeľ Éric Boullier, ktorého nahradil Gil de Ferran. "Ja som Boulliera poznal ako veľmi schopného človeka. Toto teda z môjho pohľadu nedáva žiadny zmysel. O veľký rozdiel sa to nepostará," dodal Marc Surer.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Marc Surer

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac