spravy.sk spravy.sk

Surer tvrdí, že Ferrari by z Leclerca malo v prvom roku spraviť dvojku

Keď začal Charles Leclerc v úvode tohto ročníka preukazovať značné pretekárske kvality, okamžite sa začalo hovoriť o tom, že tím Sauber je pre neho príliš malý. Nuž a keďže sa Ferrari zjavne obzerá/obzeralo po vhodnej náhrade za Kimiho Räikkönena, začalo sa spomínať práve jeho meno.

"Pre neho by to bolo nebezpečné," varoval Leclerca pred týmto krokom bývalý pretekár Marc Surer v rozhovore pre meinsportradio.de. "Ferrari a talianska tlač sú neskutočne tvrdé. Zvládol by to? Neviem. Keď mu to teraz so Sauberom ide, každý ho chváli. Kritika sa nedostavuje. Vo Ferrari by to mal v tomto smere ťažké."

"Ale ak by ho hneď od začiatku zamestnali ako tímovú dvojku, tak by sa tlak vyparil. Keď ho vezmú, tak práve toto musí byť cesta, akou by sa mali uberať. Nemali by ho len tak stiahnuť a povedať 'Ukáž čo dokážeš!' ale k tomu od začiatku pristúpiť so slovami 'Si tu preto, aby si podporil Vettela'. V tom prípade by ho podľa mňa nespálili."

"Ale to narážam len na jeho prvý rok," upozornil Surer. "Takto by mohol rásť a postupne sa zlepšovať..."

Nie je však vylúčené, že Leclerc by mohol Vettela aj zdolať. "Spomínate si na to, ako prišiel Lewis Hamilton do McLarenu? Priamo z GP2. Jazdil po boku Alonsa a odrazu bojoval o titul. V McLarene sa to dalo, bol to anglický tím. Na taliansku tlač by som si však dal tak trochu pozor, pretože tá okamžite všetko spochybňuje," dodal Marc Surer.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac