spravy.sk spravy.sk

Podľa Strolla nemožno zo všetkého viniť len jazdcov

Williams zažíva katastrofálny ročník a po dvanástich podujatiach je so štyrmi bodmi jasne posledný. Lance Stroll ani Sergej Sirotkin nedokážu predviesť svoju kvalitu a možno jej ani nemajú dostatok na to, aby tím dostali z konopí. Po odchode Felipeho Massu akosi nič neklape.

"Nie som si celkom istý tým, ako to vníma verejnosť," povedal Stroll pre Motorsport.com. "Môžem povedať len to, že prežívame ťažký rok, no ľudia v tíme to dobre vedia. V minulom roku som s autom dokázal konzistentne a pravidelne bodovať. Tentoraz mám dobré štarty a prepracujem sa na lepšie pozície, ale potom istým spôsobom padnem späť. Nemyslím si, že by to bolo o skúsenostiach."

"Vo Formule 1 je veľké množstvo inžinierov a ľudí, ktorí majú vplyv na auto. Jazdcov je z toho všetkého ľahké viniť, ale aj keby sme tu mali skúseného pretekára, tak by sa našiel niekto iný, kto by bol obviňovaný," skonštatoval Kanaďan, ktorý si svoje miesto vo Williamse "kúpil" vďaka rodinným peniazom a štedrému otcovi Lawrencovi.

Devätnásťročný mladík je o svojich kvalitách napriek všetkému presvedčený: "V minulom roku som dosahoval lepšie výsledky aj keď som bol horším jazdcom, ako som teraz. Podľa mňa to hovorí za všetko."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lance Stroll

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac