spravy.sk spravy.sk

Berger uvažuje o zmene názvu série DTM

Gerhard Berger pred časom prevzal kormidlo v sérii DTM a po chvíli vytypoval veci, s ktorými nie je celkom spokojný. Nepáči sa mu napríklad označenie šampionátu, ktoré podľa neho odrádza možných záujemcov spomedzi výrobcov automobilov.

Hlavný problém posledného obdobia spočíva v tom, že po skončení aktuálneho ročníka sériu opustí Mercedes. Táto automobilka vymení DTM za Formulu E. Nuž a keďže sa šampionát volá "Deutsche Tourenwagen Masters", ťažko získať niekoho mimo územia Nemecka.

"DTM má mnoho plusov i mnoho mínusov," povedal Berger pre Autosport a zdôraznil, že v Nemecku má séria veľmi silnú fanúšikovskú základňu: "Avšak mimo Nemecka by všetci radšej uvítali medzinárodnejšie označenie. Skúmame to, ale zatiaľ sme sa nerozhodli."

Tému pozorne sleduje aj šéf Audi pre motoršport Dieter Gass. "Je to vec, na ktorú sa potrebujeme poriadne pozrieť," skonštatoval. "Na druhej strane však ide aj o to, že DTM je už značka a každý vie, čo to DTM vlastne je. Táto minca má teda dve stránky."

"Ale to D (Deutschland, Nemecko, pozn. red.) je teraz pre nás i pre Gerharda problematické z hľadiska komunikovania s potenciálnymi novými výrobcami mimo Nemecka," pokračoval Gass, podľa ktorého by sa séria DTM mala zmeniť na akési "majstrovstvá sveta".

V minulosti existoval šampionát International Touring Car Championship, ktorý fungoval hlavne v Európe, ale mal aj brazílske a japonské kolo. 

"Myslím si, že takúto sériu DTM, akú tu máme dnes - čisto nemeckú - bude z dlhodobého hľadiska dosť ťažké udržať. Musíme byť medzinárodnejší," uznal Dieter Gass.

Podľa Gerharda Bergera však premenovanie série nie je okamžitou záležitosťou. Úloha by vraj mohla byť realizovaná tak v priebehu dvoch až troch rokov.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: DTM

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac