spravy.sk spravy.sk

Surer: Návrat F1 na Nordschleife je nepredstaviteľný

Hlavne od okamihu, ako Porsche stanovilo nový rekord slávnej "severnej slučky" Nordschleife na Nürburgringu, sa svet Formuly 1 zamýšľa nad tým, či by sa na tomto okruhu nemohli konať preteky Formuly 1. Pre fanúšika by to predsa bolo mimoriadne atraktívne.

Realita je však trpká: v budúcom roku sa v Nemecku možno vôbec nebude pretekať. Hockenheim už nemá platnú zmluvu a špekulácie o Nordschleife sú len v úrovni fantázie.

"Formula 1 je moderná a ekologická. Uberá sa správnym smerom - takým, akým to chce aj nemecká vláda," skonštatoval bývalý pretekár Marc Surer, podľa ktorého by práve vláda mohla svojim pretekom podať pomocnú ruku. "V podobe Mercedesu tu máme najúspešnejšieho konštruktéra a máme aj nemeckého jazdca, ktorý môže s Ferrari získať titul. Ak sa teda nepokúsia zachrániť Formulu 1, tak tomu nerozumiem."

Na Nordschleife by sme však podľa Švajčiara mali zabudnúť: "Formula 1 je dnes taká, že dve tretiny Nordschleife by sa išli naplno..."

Už keď tam tento dnes už 66-ročný pretekár jazdil s F2, tak to bolo ťažké. "Brzdiť sme museli len v niektorých zákrutách, inak to bolo naplno. Bolo to kriminálne a napokon to skončilo saltom Winkelhocka. Návrat F1 na Nordschleife je nepredstaviteľný. Autá by boli také rýchle, že by to bolo príliš nebezpečné."

"Ale grand-prix okruh Nürburgring podľa mňa má niečo do seba," pokračoval Surer pre meinsportradio.de. "Prečo sa tam nepokúsia vrátiť? Ak by Američania z Liberty Media prevzali garancie za túto veľkú cenu, tak prečo by sme popri Hockenheime nemohli mať aj Nürburgring a podujatia striedať?"

Okruh Nürburgring je vraj celkovo zaujímavejší. "Je v ňom toho viac, ponúka viacero rôznych kombinácií. Je zaujímavejší ako Hockenheimring. Na Hockenheimringu mám taký pocit, že mimo trate viete ísť rýchlejšie ako na trati. Postupom času to zlepšujú, ale aj tak platí, že výjazdom mimo trate tam ešte viete získať niečo k dobru. Najdôležitejšie je napokon to, aby sme mali VC Nemecka - a je jedno či na Nürburgringu alebo v Hockenheime," dodal Marc Surer.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Marc Surer

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac