spravy.sk spravy.sk

Mazepinovci nie sú spokojní s tým, ako bol zvolený nový majiteľ Force Indie

Pred niekoľkými dňami sme sa dozvedeli o tom, že novým majiteľom Force Indie bude konzorcium okolo kanadského podnikateľa Lawrenca Strolla. Ibaže nie každému sa to pozdáva a jeden z ďalších záujemcov o odkúpenie tímu začal celý proces spochybňovať.

Ide pritom o spoločnosť Uralkali, ktorá je úzko prepojená s Dmitrijom Mazepinom, mimochodom otcom testovacieho jazdca stajne Nikitu Mazepina. "Proces, ktorý vykonali administrátori, nemusel byť v najlepšom záujme veriteľov Force Indie, iných podieľníkov i športu ako celku," stojí v aktuálnom stanovisku Uralkali.

Administrátorom bola v tomto prípade spoločnosť FRP Advisory s Geoffom Rowleym a Jasonom Bakerom. Úlohou tejto dvojice bolo nájsť nového majiteľa, ktorý uhradí všetky dlhy tímu a zabezpečí jeho budúcnosť. Podľa akých kritérií FRP rozhodovalo, nie je úplne jasné.

"Všetci záujemcovia mali rovnakú príležitosť ponúknuť pre Force Indiu najlepšiu zmluvu," obhajovali sa Rowley s Bakerom vo vlastnom stanovisku. 

Spoločnosť Uralkali vraj v záujme získania tímu najalo mnohých profesionálov, právnikov, účtovníkov, expertov na insolventnosť a rovnako aj "špecialistu na Formulu 1", pričom tým vraj mal byť bývalý šéf McLarenu Martin Whitmarsh.

Záležitosť je omnoho komplikovanejšia a Uralkali prezradilo niekoľko detailov. Celý proces bol vraj mimoriadne krátky a rýchly, takže nebola šanca dobre ho zvládnuť. Keď potom spoločnosť 6. augusta predložila svoj návrh, bolo pravdepodobne neskoro.

"Po predložení nášho návrhu administrátori odmietali komunikovať s tímom Uralkali, nereagovali na telefonáty ani emaily..." stojí v ďalšej časti stanoviska, pričom tento záujemca vraj obdržal len jeden jediný email. Ale to až v čase, keď sa administrátori exkluzívne dohodli s iným záujemcom.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Force India

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac