spravy.sk spravy.sk

Podľa Surera má Grosjean psychologický problém

Romain Grosjean zažil v priebehu svojej kariéry rôzne obdobia. Keď bol v roku 2009 hodený do studenej vody a posadený do Renaultu k Fernandovi Alonsovi, vyhorel. V roku 2012 potom často havaroval, neskôr sa zlepšil, no aktuálne je opäť v akejsi zvláštnej fáze.

Podľa bývalého pretekára Marca Surera je už tento Francúz za svojim zenitom. "V jeho prípade mám pocit, že to už nejde. Nič viac už nepríde," skonštatoval Švajčiar v rozhovore pre meinsportradio.de.

Pod tlakom nekoná správne a vraj je to niečo na štýl "zúženého zorného poľa". Situácie potom nevyhodnocuje ideálne. "Vidí len priamo pred seba, ale nevidí doľava a doprava. Toto je typické pre ľudí, ktorí pod tlakom strácajú prehľad."

V konečnom dôsledku je to psychologický problém. Grosjean sem tam ukáže veľkú kvalitu, sem tam však nepochopiteľne zlyhá. "Miestami to celkom zjavne vie kontrolovať," povedal Surer. "Niekedy sa však tento hendikep vracia."

Vrcholom Grosjeana bolo pôsobenie v Lotuse, kde dokázal byť miestami vyrovnaný Kimimu Räikkönenovi. Dobrý bol hlavne v kvalifikáciách. "V pretekoch bol potom Kimi lepší. Nuž a ja mám pocit, že Grosjean sa od toho okamihu nezlepšil," dodal Marc Surer.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Marc Surer

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac