spravy.sk spravy.sk

Zaplatí Stroll Vandoornovi za uvoľnenie miesta v McLarene?

Force India sa od štvrtka oficiálne volá "Racing Point Force India". Ide o dočasné označenie zoskupenia podľa firmy Racing Point, ktorá pretekársky tím odkúpila. Investorská skupina okolo Lawrenca Strolla musela v názve ponechať aj slová "Force India", pretože takto sa volá šasi a zmena jeho mena v priebehu ročníka nie je povolená.

Od budúceho roku sa bude tím volať úplne inak a éra Force Indie sa skončí. "Ale opäť raz budeme potrebovať súhlas všetkých tímov," priznal šéf stajne Otmar Szafnauer, ktorého slová cituje Auto Motor und Sport.

Lawrence Stroll zo svojho tímu nechce béčko Mercedesu a chce pokračovať tak, ako doposiaľ. Pochopiteľne však má aj osobné záujmy a do kokpitu by rád posadil syna Lanca: a to podľa možností čo najskôr, teda už o týždeň v Monze. Ono to však vôbec nie je také jednoduché, ako by sa mohlo zdať.

"Ocon má s Force Indiou platnú zmluvu," pripomína AMuS. "Svoju pozíciu uvoľní len vtedy, keď mu bude nájdené niečo iné. Momentálne je však všade plno. Sauber a Haas túto možnosť odmietli a dvere sa môžu otvoriť len v McLarene. Tento krok by určite bol v záujme tohto tímu, pretože šéf Zak Brown chce Francúza aj pre rok 2019. Nuž a Oconov zástupca Toto Wolff povedal, že v ideálnom prípade by rovno podpísal zmluvu aj pre rok 2019."

Na to, aby sa toto všetko dalo realizovať, by sa McLaren musel rozlúčiť so Stoffelom Vandoornom. Belgičan však disponuje platnou zmluvou a odísť nechce. "Otec Stroll by teda opäť musel siahnuť do vrecka a takto by rozhýbal prestupový kolotoč. Do Monzy však ostáva len sedem dní, takže stihnúť zmeny môže byť ťažké."

Ak by to vyšlo, tak by Lance Stroll prestúpil do Force Indie, na jeho miesto vo Williamse by bol nasadený Robert Kubica a Esteban Ocon by zamieril do McLarenu. "Nemyslím si, že zmeny jazdcov sa udejú tak rýchlo," upozornil Szafnauer. "Z krátkodobého hľadiska asi všetko ostane po starom." Možno teda až v Singapure.

Ľudia z Force Indie by boli najradšej, ak by sezónu ukončili so Sergiom Pérezom a Estebanom Oconom, pričom Lawrencovi Strollovi to už mali aj oznámiť. Z jeho pohľadu to však nedáva zmysel a syna chce čo najskôr posadiť do silnejšieho auta, v ktorom bude jazdiť aj v budúcom roku.

Zaujímavá informácia hovorí o tom, že do Williamsu by chcel vstúpiť neúspešný uchádzač o Force Indiu Dmitrij Mazepin. Jeho syna Nikitu však v kokpite neuvidíme, pretože nemá dostatok superlicenčných bodov a tak skoro ich ani mať nebude. Stajňa by však mohla siahnuť po aktuálnom lídrovi F2 Georgovi Russellovi.

Nuž a zachytili sme aj správy o tom, že Haas nasadí Kevina Magnussena s Charlesom Leclercom, pričom Sauberu ostane Marcus Ericsson s Antoniom Giovinazzim. To všetko počnúc budúcim rokom.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Force India

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac