spravy.sk spravy.sk

Strolla čaká prípravá sedadla do Force Indie, podľa Péreza nie je zlý

Lance Stroll je na prahu prestupu z Williamsu do Force Indie. Aktuálne sa riešia posledné detaily a ak sa všetko stihne, do nového kokpitu zasadne už o týždeň v Monze. Prípravu sedadla by mal v továrni v Silverstone absolvovať už v utorok.

Nahradí Estebana Ocona, ktorého budúcnosť je tým pádom nejasná. Z Kanaďana tak bude nový kolega Sergia Péreza, ktorý v ňom vidí určitý potenciál.

"Podľa mňa je ťažké poznať niekoho ako jazdca do chvíle, kým nesedíte vedľa neho," skonštatoval Mexičan. "Po stránke výkonov jednotlivých tímov sú v F1 veľké rozdiely. Medzi jednotlivými autami vidíme aj rozdiel na úrovni dve a pol sekundy, prípadne tak nejak. Jazdca je preto veľmi ťažké posudzovať."

"Mám však pocit, že v boji s Felipem (Massom, pozn. red.) si neviedol zle, a to je ozaj veľmi skúsený jazdec. Momentálne je Williams v skutočne veľmi ťažkej situácii, takže je ťažké súdiť to."

"Podľa mňa už trochu vyzrel a vďaka dvom rokom vo Williamse nazbieral dobré skúsenosti. Uvidíme, čo v tomto ohľade dokáže odviesť. Ale ako som povedal: je veľmi ťažké súdiť niekoho, kto ešte nebol vašim kolegom," dodal Sergio Pérez.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Force India

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac