spravy.sk spravy.sk

Toro Rosso rokuje s Ferrari, chce povolať Daniila Kvjata

Z prostredia Scuderie Toro Rosso sme sa vo štvrtok podvečer dozvedeli veľmi zaujímavú správu: Tím vraj rokuje s Ferrari o uvoľnení Daniila Kvjata, ktorého by chcel opäť súťažne nasadiť.

Ruský pretekár prišiel o miesto v tíme v závere minulého roku, aby ho následne zamestnalo Ferrari, ktoré z neho spravilo vývojového jazdca. Kompetentní v Red Bulle nečakali, že sa dostanú do úzkych a odrazu im budú chýbať kvalitní jazdci.

Motorsport.com informuje o tom, že šéf Ferrari Maurizio Arrivabene sa ešte v Belgicku stretol so svojim náprotivkom z Red Bullu Christianom Hornerom a s poradcom Red Bullu Helmutom Markom. Bavili sa o tom, či by Kvjat od budúceho roku nebol voľný.

Pretekár z Ufy v Toro Rosso pôsobil v roku 2014 a potom aj v rokoch 2016 a 2017. Medzitým bol chvíľu kolegom Daniela Ricciarda v Red Bulle Racing, kde nahradil Sebastiana Vettela.

Red Bull okrem toho skúša získať aj Landa Norrisa z McLarenu, pričom uvažuje sa aj o Antoniovi Giovinazzim. Ktorí pretekári to napokon budú, je v tejto chvíli predčasné hovoriť.

Ak by sa Kvjatovi podarilo vrátiť, teoreticky by sme na scéne mohli mať až troch Rusov. Vo Williamse by mal ostať Sergej Sirotkin a jeho novým kolegom môže byť Arťom Markelov.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniil Kvjat

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac