spravy.sk spravy.sk

Force India potvrdila, že Stroll absolvoval prípravu sedadla. Okamih prestupu je nejasný...

Už pred niekoľkými dňami sme vás informovali o tom, že Lance Stroll mal v utorok absolvovať prípravu sedadla do Force Indie. Šéf tohto tímu Otmar Szafnauer to napokon aj potvrdil, ale súčasne sme sa dozvedeli, že tak skoro jeho prestup "nehrozí". Stane sa tak až niekedy po VC Singapuru.

"Prišiel k nám a popozeral sa, absolvoval aj prípravu sedadla," potvrdil Szafnauer pre RaceFans Strollovu návštevu továrne. "Do auta pasuje... len pre prípad."

Existuje šanca, že do neho čoskoro skutočne zasadne? "Dnes neviem a nemôžem to predpovedať. Skutočne vám to neviem povedať, lebo sa o tom nerozhodlo. Na to, aby sa tak stalo, by sa muselo udiať aj mnoho ďalších vecí. Nie je to len taký prestup."

Force India napokon po zmene majiteľa prišla o 59 majstrovských bodov a pred VC Belgicka musela začínať od nuly. Nič však nie je stratené. 

"Myslím si, že ak odvedieme fakt dobrú prácu, mohli by sme mať slušnú šancu na piate miesto. Piate miesto je asi maximum, štvrté je o krok priďaleko, ale piate by sa mohlo dať," zamyslel sa Szafnauer.

Stajňa získala v Spa-Francorchamps osemnásť bodov a pred nami je ešte osem súťažných víkendov. Štvrtý Renault má 82 bodov, piaty Haas 76, šiesty McLaren 52 a siedme Toro Rosso 30.

Pár slov k téme povedal aj technický riaditeľ Force Indie Andrew Green. Podľa neho bola príprava sedadla primárne o budúcom roku. Len aby vedel, s čím pri vývoji a stavbe nového auta rátať.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Force India

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac