spravy.sk spravy.sk

Stroll po talianskych bodoch: Také dni, ako tento, si musíme užiť

Lance Stroll má za sebou druhý tohtoročný víkend, ktorý mu vyniesol body. V Azerbajdžane skončil ôsmy a tentoraz v Taliansku po diskvalifikovaní Romaina Grosjeana deviaty. Na svojom konte má tak aktuálne šesť bodov a v priebežnom poradí šampionátu je sedemnásty.

Darilo sa mu už v sobotu, keď sa so svojim Williamsom prvýkrát v tomto roku dostal do Q3. Štartoval z desiatej pozície. "Je to veľké zadosťučinenie," povedal Kanaďan po vystúpení z auta. "Už som takmer aj zabudol, aké je to získať bod. Bola to ťažká šnúra. Všetko si to uvedomím až neskôr, ale dnes budeme určite poriadne oslavovať."

Stroll si vraj už pred časom vytypoval Monzu, kde by sa to mohlo podariť: "Sám som si hovoril, že ak v Monze všetko zvládneme, tak potenciálne budeme mať na to, aby sme vybojovali dobrý výsledok. Počas tohto víkendu sme to aj zvládli. V kvalifikácii sme to odjazdili perfektne, dobre sme sa chytili do vzduchovej clony a poskladal som dobré kolo. Preteky boli takisto fajn a bez chýb."

"Tento víkend sme sa dostali vyššie, ako na miesto, na ktorom by sme v skutočnosti mali skončiť. Vďačíme za to práci našich chlapcov," skonštatoval syn miliardára Lawrenca Strolla, ktorý nedávno kúpil Force Indiu. "Už od prvého tréningu to bolo fajn, puzzle sme poskladali do jedného celku. Práve o tom je tento šport. Keď sa naskytnú príležitosti, treba ich využiť."

V ďalšej fáze rozhovoru Stroll pochválil aj operačnú stránku tímu, ktorá fungovala dokonale: "Bol to víkend, počas ktorého sme z operačného hľadiska odviedli fakt dobrú prácu. Na takejto trati sa každý jazdec usiluje o chytenie sa do vzduchovej clony. V hre je omnoho viac, ako len vyjdenie na trať, odjazdenie kola a využitie rýchlosti, ktorá v aute je."

Jedna z hlavných otázok týkajúcich sa tohto pretekára je otázka jeho budúcnosti. Mal by prestúpiť do Force Indie, ale kedy sa tak stane? "Uvidíme, čo prinesie budúcnosť," odpovedal. "Idem víkend po víkende. Keď si nasadím prilbu, tak som pretekár a nech som v akomkoľvek aute, pokúšam sa z neho dostať maximum."

"Tento rok je náročný a my ako tím rozhodne nie sme tam, kde by sme chceli byť. Také dni, ako tento, si musíme užiť. V tomto roku sa nevyskytovali príliš často. Tento dobrý výsledok potrebujeme teraz stráviť a do Singapuru ísť pozitívne naladení," dodal Lance Stroll.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lance Stroll

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac