spravy.sk spravy.sk

Mercedes vysvetlil, prečo nebol trestaný konflikt Vettel/Ericsson

V úvodnom kole Veľkej ceny Talianska prišiel Sebastian Vettel do boxov na výmenu nosovej časti. Keď od svojich mechanikov odchádzal, tím ho dosť nešťastne prepustil priamo do cesty Marcusa Ericssona.

Okamžite sa začalo hovoriť o tom, že išlo o nebezpečné prepustenie z boxov, po ktorom by mal nasledovať trest. Komisári to však neriešili a situáciu nám napokon paradoxne objasnil až konkurenčný tím Mercedes, ktorý publikoval tradičné video "Pure PitWall".

"FIA je v tomto smere mimoriadne usilovná a neúnavná," skonštatoval hlavný stratég strieborných James Vowles. "Tieto udalosti neprestajne pozorne sledujú a v okolí boxovej uličky majú viacero kamier, ktoré im umožňujú mať prehľad o premávke a o tom, čo sa tam deje."

"V tomto konkrétnom prípade z Monzy ide o to, že boxová ulička je neskutočne široká a vhodná na to, aby jedno auto išlo vo 'fast lane' (rýchla stopa, pozn. red.) a druhé v stope, ktorú označujeme 'middle lane' (prostredná stopa, pozn. red.)."

"V skutočnosti je to teda úsek medzi miestom, kde sa konajú zastávky v boxoch a rýchlou stopou. Dve autá teda dokážu bezpečne jazdiť bok po boku. Teraz v Monze sa vo Vettelovom prípade stalo presne to a práve preto nebol udelený žiadny trest," dodal Vowles.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Marcus Ericsson

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac