spravy.sk spravy.sk

Todt spomína na posledné stretnutie s Marchionnem

Jean Todt sa v priebehu posledných mesiacov viackrát stretol s nebohým prezidentom Ferrari Sergiom Marchionnem. Ako prezident FIA s ním rokoval napríklad aj o budúcnosti Formuly 1.

"Ešte 28. júna sme večerali v mojej kancelárii v Ženeve," cituje Todtove slová stránka Motorsport-Total.com. "Stretol som sa tam s ním a s Chasom Careym, aby sme diskutovali o budúcnosti Formuly 1."

Na tomto stretnutí sa vraj Todtovi a Careymu podarilo Marchionneho presvedčiť o nutnosti zavedenia rozpočtového stropu: "Potom mi ešte 29. júna poslal esemesku, že to bolo skvelé stretnutie a šport sa uberá dobrým smerom."

Tento míting bol pôvodne naplánovaný na prvý júlový deň, ale Marchionne žiadal posun na skorší termín. Vedel totiž, že pôjde do nemocnice. "Napísal mi, že bohužiaľ budeme musieť nájsť skorší termín, ako sme chceli," zaspomínal si Francúz. "A potom prišlo k tragédii."

"Je to veľká strata. Nielen pre to, čo spravil pre hospodárstvo a nielen pre jeho vášeň, pretože podľa mňa to bol skvelý človek. Z môjho pohľadu tu išlo o omnoho viac ako o budúcnosť Formuly 1," dodal Jean Todt.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: FIA

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac