spravy.sk spravy.sk

Brundle: Vettel robí veľmi veľa chýb

Sebastian Vettel spravil v piatok ďalšiu zbytočnú chybu. V piatkových tréningoch sme u neho na niečo podobné boli zvyknutí aj v jeho majstrovských sezónach a aj týmto spôsobom spoznával možnosti, aké mu jednotlivé zákruty ponúkajú, no v súčasnosti sú jeho chyby vnímané inak.

Dnes každý hovorí len o tom, že sa takto sám pripravuje o majstrovský titul. "Keď Vettel prechádzal okolo mňa, celkom jednoznačne som cítil niečo spálené," zareagoval na jeho piatkový kontakt s múrom bývalý pretekár a analytik Sky Sports Martin Brundle.

"Toto rozhodne nie je spôsob, akým chcete vstúpiť do víkendu - a hlavne do tohto. Jednoducho robí príliš veľa chýb. Na okruhu ako tento si sebavedomie budujete každým kolom. Určite nepotrebujete, aby ste kvôli chybe prišli o cenný čas. Aj keď nie je celkom jasné, či škody vznikli práve tým pobozkaním múra."

Brundlovi je napokon jasné, že Vettela po takejto maličkosti rozhodne nemožno odpisovať: "Sebastian je dosť skúsený a má potrebný rozum na to, aby vedel, ako to do kvalifikácie ešte zvrátiť. Nie je to však dobrý začiatok; vie totiž, že musí vyhrať a na to potrebuje poraziť Red Bull Racing i Mercedes. Ale ako som povedal, má ešte čas."

"V súčasnosti však robí veľmi veľa chýb na to, aby získal titul. V Baku nezvládol útok na Bottasa, vo Francúzsku sa s Valtterim zrazil, v Rakúsku bol potrestaný kvôli blokovaniu Sainza, v Nemecku len tak zahodil 25 bodov. A potom ešte to v Monze..." dodal Martin Brundle.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac