spravy.sk spravy.sk

Hamilton spravil ďalší krok k titulu, Ferrari opäť strategicky "excelovalo"

Lewis Hamilton vo Veľkej cene Singapuru nadviazal na svoje famózne kvalifikačné kolo a súperom nedal absolútne žiadnu šancu. Jeho tím Mercedes ho podporil optimálnou stratégiou a on ju na trati pretavil do ďalšieho 25-bodového zápisu. Svoj majstrovský náskok zveľadil už na 40 bodov.

Hamilton mal ideálny štart a ostal vo vedení, pričom dvaja jazdci za ním si pozície vymenili: Sebastian Vettel ešte v prvom kole predstihol Maxa Verstappena. Následne sme na trati mali safety car, pretože Sergio Pérez trochu zvláštne zostrelil svojho kolegu z Force Indie Estebana Ocona. Lídri si tak na chvíľu vydýchli.

Vettel to so svojim tímom Ferrari potom na Hamiltona skúšal tzv. "undercutom", ale dopadlo to horšie, ako sa čakalo. Uviazol za Sergiom Pérezom a jeho strata na Hamiltona sa prehĺbila z približne 2,5 na viac ako päť sekúnd, kvôli čomu ho "cez boxy" predstihol práve spomínaný Verstappen. Vettel navyše dosť nešťastne dostal ultramäkké gumy, pričom všetci ostatní favoriti obuli mäkké s omnoho lepšou výdržou. 

Ferrari okrem toho pred zastávkou v boxoch nesprávne preložilo Hamiltonov odkaz a pochopilo ho presne opačne: Angličan hovoril, že pneumatiky v sebe ešte majú dosť života, no oni to vnímali presne naopak. Červení si tak do istej miery dali ďalší klinec do rakvy svojich majstrovských nádejí. Do konca ostáva šesť veľkých cien a Vettel zaostáva o celých štyridsať bodov.

Ako štvrtý prešiel cieľom Valtteri Bottas, piaty skončil Kimi Räikkönen. Iceman bol v závere pretekov síce na svojho krajana nalepený, ale predbiehanie je v Singapure veľmi ťažké. Rýchlosť mal aj šiesty Daniel Ricciardo, no musel sa uspokojiť so svojou aktuálnou pozíciou.

Zamýšľaná taktika vyšla Fernandovi Alonsovi, ktorý mal z jedenásteho miesta v kvalifikácii veľkú radosť. Mohol preto štartovať s tvrdšími pneumatikami ako jazdci pred ním, natiahol prvý stint a v konečnom dôsledku mu to vynieslo parádnu siedmu priečku. Na ôsmej pozícii prišiel do cieľa jeho krajan Carlos Sainz.

Deviaty skončil Charles Leclerc a poslednú bodovanú priečku obsadil Nico Hülkenberg. Sklamanie zavládlo vo Force Indii, ktorá si to pokazila sama a Sergio Pérez si asi vypočuje svoje. Nuž a nedarilo sa ani Haasu.

Výsledky:

FIA

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Singapur

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac