spravy.sk spravy.sk

Whiting nechce veriť tomu, že Pérez do Sirotkina vrazil úmyselne

Sergio Pérez bol v priebehu Veľkej ceny Singapuru nadmerne nervózny. Už v úvode pretekov predviedol pochybný manéver, na ktorý doplatil jeho kolega Esteban Ocon, ale to nebolo všetko. V neskoršej fáze podujatia zdanlivo úmyselne vrazil do Sergeja Sirotkina, za ktorým sa bezmocne vozil dlhé kolá.

"Nehovoril som s ním a ak sa nemýlim, tak s ním nehovorili ani komisári," povedal riaditeľ pretekov Charlie Whiting na nedeľnej tlačovke. "Ale ťažko veriť tomu, že by jazdec chcel úmyselne trafiť súperove auto."

"Veľmi sa snažil dostať pred Sirotkina a vyzeral byť trochu frustrovaný. Myslím si, že nesprávne odhadol, ako ďaleko pred ním v tej chvíli bol. Mali ste možnosť vidieť, ako tesne bojovali v štrnástej, pätnástej, šestnástej a sedemnástej zákrute. Podľa mňa to len nesprávne odhadol."

Pérez sa už niekoľko kôl predtým sťažoval na to, že Sirotkin porušuje pravidlá a pri brzdení robí nepovolené pohyby. Whiting však nič také nevidel. "Sťažoval sa na to, že sa tak deje v siedmej a v štrnástej zákrute, no my sme nevideli nič, čo by nás znepokojilo. Následne sa sťažoval opäť a zasa sme sa na to pozreli, ale on k nemu jednoducho nebol dosť blízko."

"Na vstupe do štrnástej zákruty bol Sergej možno obozretný a keď sa k nej približovali, posunul sa mierne doľava. Ale nebolo to o tom, že by sa k nemu Sergio už približoval: bol o hodný kus za ním. Tímu som povedal, že ak máme detailne skúmať to, čo robí pri brzdení, musí sa najskôr dostať omnoho bližšie. Takto to pre nás skutočne nebol problém," zdôraznil Angličan.

Pérezovo vrazenie do Sirotkina do istej miery pripomínalo to, čo sa odohralo v minulom roku v Baku medzi Sebastianom Vettelom a Lewisom Hamiltonom. Podľa Whitinga to však ťažko porovnávať: "V Baku sme v tom čase mali safety car. Nepoviem, že to bolo bezpečnejšie, ale bola menšia šanca na vznik nehody ako v prípade, že súťažíte v plnej rýchlosti."

Mexičan bol napokon potrestaný a musel prejsť boxovou uličkou. "Mohli mu dať aj desaťsekundový trest stop/go, pričom ďalší krok od toho by bola čierna vlajka," dodal Charlie Whiting.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charlie Whiting

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac