spravy.sk spravy.sk

Nasadí Toro Rosso Kvjata s Wehrleinom?

Scuderia Toro Rosso patrí medzi tímy, ktoré ešte nepotvrdili žiadneho pretekára pre budúci rok. Minimálne k jednej zmene určite príde, pretože Pierre Gasly odíde do Red Bullu Racing.

V padoku sa hovorí o tom, že jeho miesto zaujme Daniil Kvjat, ktorý bude v tíme pôsobiť už tretíkrát. Aktuálne je vývojovým jazdcom Ferrari, ale Scuderia je vraj pripravená uvoľniť ho a dopriať mu ďalšie pretekárske zážitky.

"Poradca Red Bullu Helmut Marko naznačil, že potvrdenie príde o dva týždne na Veľkej cene Ruska," píše stránka Sky Sports.

Podľa tohto zdroja - a nielen podľa neho - chce tím vymeniť aj Brendona Hartleyho, ktorý nepodáva očakávané výkony a akosi sa nevie chytiť. Zdá sa, že na to nemá. Novým favoritom na túto pozíciu by mal byť Pascal Wehrlein, ktorý po sezóne ukončí spoluprácu s Mercedesom.

"Franz Tost je veľkým fanúšikom Pascala Wehrleina a teraz, keď je už uvoľnený spod zmluvy s Mercedesom, ho chce získať," informoval redaktor Sky Sports Ted Kravitz

Zdroj okrem toho priniesol aj informáciu o tom, že hlavným favoritom na pozíciu kolegu Kimiho Räikkönena v Sauberi je Antonio Giovinazzi. Pre Ferrari by to však nebola celkom šťastná situácia, pretože by prišlo o dvoch vývojových a testovacích jazdcov.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniil Kvjat

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac