spravy.sk spravy.sk

Brundle naznačuje, že Sirotkina poslala Pérezovi karma

Veľká cena Singapuru ukázala zvláštne maniere Sergia Péreza. Mexičan sa zapojil až do dvoch pochybných incidentov, z ktorých bol cítiť jeho úmysel. Napokon zo všetkého vyšiel veľmi dobre: prvý incident vôbec nebol riešený a za druhý dostal trest prejazdom boxovou uličkou. Riaditeľ pretekov Charlie Whiting potvrdil, že vec sa ďalej riešiť nebude.

"Vyzerá to tak, že dve Force Indie majú magnety, ktoré priťahujú hlavne druhé ružové auto," zamyslel sa bývalý pretekár Martin Brundle vo svojom stĺpčeku pre Sky Sports. "Sergio Pérez a Esteban Ocon bijúci sa o rovnaký kúsok asfaltu stáli tím už toľko peňazí - po stránke karbónu alebo majstrovských bodov - že to začína byť poriadne hlúpe."

"Stojím si za svojou okamžitou reakciou v televíznom komentári, že Pérez mal nechať Oconovi viac pretekárskeho priestoru. Nechce sa mi veriť slovám o jeho nevedomosti, že tam niekto je, ale na druhej strane mal vnútri Haas a prirodzene sa pozeral doľava a do zákruty. Ocon sa tam chcel vkliniť, ale múr tretej zákruty sa na výjazde sťahuje dovnútra. Pri svojej stopercentnej rizikovej pozícii bol plne závislý od vôle svojho kolegu..."

Pérez napokon dobrú vôľu neukázal a zahral to na pretekársky incident. Taký Anthony Davidson o ňom pochyboval a v televíznych záberoch bolo vidieť, že Haas na vnútornej strane nebol dosť blízko na to, aby tam Pérez nemal miesto. Ak by chcel, mohol sa držať vnútornej strany, ale zdanlivo mu viac išlo o vytlačenie Ocona. Ten by sa totiž pravdepodobne dostal pred neho.

"Pérez pokračoval v šialených pretekoch - a hlavne preto, že uviazol za nepoddajným Sergejom Sirotkinom v jeho Williamse," pokračoval Brundle. "Ten musel ironicky zájsť do boxov veľmi skoro práve preto, lebo pozbieral odpad po kontakte Pérez/Ocon. To je karma."

"Sirotkin bol pomalý, ale išiel pretekárskou stopou. Keď sa už zazdalo, že Pérez ho predbehol, tak Sirotkin bol odrazu po jeho boku: Mexičan sa rozhodol, že aj jeho zrazí ako kolku. Napokon mal šťastie, že obišiel len s trestom prejazdom boxovou uličkou a za zjavne úmyselný počin nebol potrestaný vážnejšie."

"V podaní Péreza to bol okamih frustrovaného šialenstva, ktoré mu v lepšom prípade mohlo priniesť trest, ale v horšom mohlo ukončiť jeho preteky, prípadne poslať auto do pletiva. V iných érach som videl aj zákaz štartovať v pretekoch... a nie za omnoho horšie veci," dodal Martin Brundle.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Martin Brundle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac