spravy.sk spravy.sk

Nový Kvjatov manažér Nicolas Todt: V F1 má nedokončenú prácu

Daniil Kvjat dlhé roky patril do kádra Red Bullu a tým pádom ho manažovali Helmut Marko a spol. Títo ľudia ho dostali do Formuly 1, ale následne ho odtiaľ aj vyprevadili. Potom po jeho službách siahlo Ferrari, ale zdá sa, že i toto obdobie sa čoskoro skončí.

Autosport informoval o tom, že novým manažérom Kvjata je už nejakú tú chvíľu Nicolas Todt so svojou spoločnosťou All Road Management Company. Nuž a vyzerá to tak, že z Rusa bude nový jazdec Scuderie Toro Rosso.

"Daniilovu pretekársku kariéru manažujem už pár mesiacov," povedal syn prezidenta FIA Nicolas Todt. "Veľmi mi ide o to, aby som pomohol takému talentu, akým je. Podľa mňa má v F1 nedokončenú prácu."

Todt okrem toho riadi aj kariéru Charlesa Leclerca, z ktorého bude nový pretekár Ferrari, avšak úzko spolupracuje aj s Felipem Massom, José Maríom Lópezom či novou hviezdou F4 menom Caio Collet.

"Od Charlesa sa vzhľadom na jeho minulé úspechy čaká veľa," skonštatoval Todt mladší. "Ale aj preto, že je z neho mladý jazdec Ferrari a teraz z neho bude už aj oficiálny jazdec Ferrari. Pôsobiť vo Ferrari je niečo výnimočné, ale je to spojené aj s dodatočným tlakom. Z jeho pohľadu bude dôležité pokúsiť sa o to, aby tento tlak nevnímal."

V boji so Sebastianom Vettelom to však nebude mať jednoduché. "Bude to veľmi ťažké, ale Charles odvedie maximum. Je to bojovník, ktorý chce dosiahnuť najlepší možný výsledok. V prvom roku v top tíme sa bude musieť učiť - a to hlavne po boku niekoho ako Vettel, kto má toľko skúseností," dodal Nicolas Todt.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniil Kvjat

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac