spravy.sk spravy.sk

Stroll má vraj ešte ďaleko k tomu, aby dosiahol svoj potenciál

Lance Stroll pred dvoma rokmi dominantne vyhral šampionát F3. V úvode sezóny to nebolo úplne tip-top, ale potom začal vyhrávať jedny preteky za druhými a celkovo vyhral štrnásť z tridsiatich podujatí. Ťahal podobnú šnúru ako aktuálne Mick Schumacher, ale trvala dlhšie.

Nazbieral 507 bodov, pričom jeho najbližší súper Maximilian Günther len 320, takže dominantne triumfoval. Vďaka peniazom svojho otca sa okamžite dostal do Williamsu, ale tam to nie je také jednoduché, ako asi predpokladal. V minulom roku na tom v porovnaní s Felipem Massom nebol úplne najhoršie a získal 40 bodov (Massa 43, pozn. red), no tentoraz má k dispozícii veľmi slabé auto.

"Naďalej mám len devätnásť a myslím si, že som ďaleko k tomu, aby som ako jazdec dosiahol svoj potenciál," obhajoval sa Stroll, ktorého slová cituje Motorsport.com. "Mám sa ešte veľa čo učiť. Vždy, keď zasadnem do auta, zbieram množstvo skúseností. Cítim, že sa učím. Rozhodne toho príde ešte omnoho viac."

Stroll bol v minulom roku od Massu horší až v sedemnástich kvalifikáciách, no v tomto roku je so Sergejom Sirotkinom pomerne vyrovnaný: v prípadoch, keď bolo sucho, na minisúboje prehráva 5:7. V priemere je o 0,09 sekundy pomalší.

"Bohužiaľ je to s týmto autom pre náš tím veľmi ťažký rok. Myslím si, že po stránke kvalifikačného tempa som sa zlepšil, ale do istej miery som to nebol schopný demonštrovať," pokračoval Kanaďan. "Rozhodne cítim, že z auta dostávam omnoho viac a v kvalifikácii i pretekoch mám všetko viac pod kontrolou - či už stratégie, moje štarty a všetky tieto veci."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lance Stroll

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac