spravy.sk spravy.sk

Prost: Ricciardo vie, že v budúcom roku nebude majster sveta

Dlho to vyzeralo tak, že Daniel Ricciardo ostane v Red Bulle Racing aj v budúcom roku a podpis zmluvy mal byť len formalitou. Napokon sa však na poslednú chvíľu rozhodol odísť do Renaultu, s ktorým chce skúšať šťastie v najbližších rokoch.

Situáciu však musí vnímať dlhodobo, pretože v budúcom roku to nebude na boj o titul. "Keď sme s Danielom komunikovali, išlo o veľmi úprimné rozhovory. To znamená, že všetko vie," povedal poradca Renaultu Alain Prost pre podcast Beyond the Grid. "Všetko videl a vie, že v budúcom roku nemôže byť majstrom sveta. Určite budeme lepší ako teraz, ale chce to čas."

"Keď povedal, že 'áno, chcem prísť', tak sme boli trochu prekvapení. Aj on nám pomôže tím ešte viac popohnať a robiť ho ešte lepším a lepším. Na tím je kvôli nemu vyvíjaný o niečo vyšší tlak. Napokon je to však pozitívny tlak."

Štvornásobný majster sveta si myslí, že Ricciardo môže Renaultu pomôcť dostať sa z vyrovnaného stredu poľa a spraviť krok smerom k lídrom. "Medzi top tímom a priemerným tímom je mnoho malých rozdielov, ktoré sa môžu postarať o rozdiel v celkovej konkurencieschopnosti. Jazdec ako on v tomto smere vie pomôcť."

"Všetko, čo môžeme, potrebujeme poskladať do jedného celku a stať sa top tímom. On je toho súčasťou. Po marketingovej stránke má navyše dobrú hodnotu, pretože je to veľmi vtipný chlapík," skonštatoval Prost. "A keď sa o Danielovi pozhovárate vnútri F1 či mimo nej, nikdy nie je kontroverzný. Z môjho pohľadu je jedným z najlepších jazdcov po stránke predbiehania. Je veľmi konkurencieschopný."

"Veľmi, veľmi často má viac bodov ako jeho kolega - a aj ako Max, ktorý je považovaný za jedného z najlepších. Jednoducho je to top pilot a my tu v Renaulte potrebujeme dobrú atmosféru. Potrebujeme dvoch jazdcov, ktorí budú dobre spolupracovať a budú vychádzať bez problémov. Som si istý, že s Danielom a Nicom to bude dobrý tím," poznamenal Alain Prost.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac