spravy.sk spravy.sk

Toro Rosso potvrdilo, že Kvjat od budúceho roku zaujme Gaslyho miesto

Scuderia Toro Rosso vydala v sobotu ráno tlačové stanovisko, ktorým potvrdila návrat Daniila Kvjata. Dvadsaťštyriročný Rus od roku 2019 nahradí Pierra Gaslyho, ktorý odchádza do Red Bullu Racing. Kvjat v Toro Rosso pôsobil už v roku 2014 a potom aj od VC Španielska 2016.

"V prvom rade by som sa za túto opätovnú príležitosť súťažiť v F1 chcel poďakovať Red Bullu a Toro Rosso," uviedol Daniil Kvjat. "Som veľmi rád, že sa môžem vrátiť do tímu, ktorý tak dobre poznám. V Toro Rosso sa vždy postarali o to, že som sa tu cítil ako doma a som si istý tým, že v budúcej sezóne to bude rovnaké."

"Súčasne by som sa rád poďakoval Ferrari za to, že verili v moje jazdecké schopnosti, vďaka čomu som s F1 mohol ostať prepojený ako ich vývojový jazdec. Aj keď boli moje povinnosti zamerané hlavne na simulátor, veľa som sa toho naučil a teraz sa cítim byť silnejší a lepšie pripravený ako v okamihu, keď som Toro Rosso opúšťal."

"Nikdy som sa nevzdal nádeje na návrat k pretekaniu. Ešte som mladý a udržiaval som sa v dobrej forme, aby som bol neprestajne pripravený na možnú príležitosť. Odvediem maximum pre to, aby som splnil to, čo odo mňa tím očakáva. Neviem sa dočkať opätovného začiatku," skonštatoval pretekár z Ufy.

Šéf Toro Rosso Franz Tost vysvetlil, ako k celej situácii vlastne prišlo. "Úchvatné výkony" posunuli Pierra Gaslyho do Aston Martinu Red Bull Racing a jeho tím si za neho musel nájsť náhradu.

"Som rád, že opäť raz sme do Red Bullu Racing posunuli jazdca z juniorského programu Helmuta Marka - misia splnená!" usmieval sa Rakúšan. "Čo sa týka Daniilovho návratu, podľa mňa si zaslúži ďalšiu šancu vo Formule 1. Daniil je mimoriadne zručný jazdec s fantastickou prirodzenou rýchlosťou, čo počas svojej kariéry dokázal už niekoľkokrát."

"Budeme tvrdo pracovať na tom, aby sme mu zabezpečili dobrý balík. Osobne cítim, že to najlepšie v jeho podaní ešte len príde. Preto som rád, že ho môžem privítať späť v našom tíme a spoločne sa môžeme pustiť do úspešnej sezóny," dodal Franz Tost.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniil Kvjat

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac