spravy.sk spravy.sk

Horner je prekvapený, že Bottasovo degradovanie vôbec niekoho prekvapilo

Valtteri Bottas musel v priebehu Veľkej ceny Ruska prepustiť pozíciu Lewisovi Hamiltonovi a do istej miery ho kryť pred dotierajúcim Sebastianom Vettelom. Tímový príkaz poslúchol, ale po pretekoch bol veľmi smutný a sklamaný.

"Podľa mojich informácií Bottas nebol práve najspokojnejší," povedal šéf Red Bullu Christian Horner, ktorého slová cituje Autosport. "Ale osobne by som čakal, že tieto scenáre si prebrali už pred pretekmi. Nemalo to byť prekvapenie. Ja som vlastne prekvapený, že to niekoho vôbec prekvapilo."

"Veľmi ľahko zabúdame na to, že F1 je tímový šport a jazdci v konečnom dôsledku jazdia za tím. Z môjho pohľadu je na tomto zmätočné hlavne to, že to nebolo dopredu prediskutované a dohodnuté."

Angličan priznal, že na mieste Tota Wolffa by rozhodol rovnako. Hamilton síce vedie už o 50 bodov, ale ani tak nemusí byť rozhodnuté. "V takejto situácii stačí pár vypadnutí a opäť bojujete o titul," reagoval Horner na margo Vettela.

"Neprestajne je to boj medzi záujmom jazdcov ako jednotlivcov a kolektívnym záujmom tímu. Vieme pochopiť odôvodnenie, ktoré za tým bolo. Len sa zdá, že to prevedenie nemali dopredu dohodnuté."

Nebude to mať na Bottasa nepríjemný psychologický dopad? "Určite, ale napokon je celkom jasné, aká je jeho tohtoročná úloha. Nemusíte byť veľký vedec na to, aby ste na to prišli," dodal Horner.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac