spravy.sk spravy.sk

Brawn má radosť z mladého Schumachera, odporúča mu krok do F2

V posledných týždňoch sa opäť raz veľa diskutuje o Mickovi Schumacherovi. Syn sedemnásobného majstra sveta F1 výkonnostne veľmi pekne napreduje a vo Formule 3 už siaha po titule. Potvrdiť ho môže na budúci víkend v Hockenheime.

Jeden z lídrov Formuly 1 Ross Brawn by ho veľmi rád privítal aj v kráľovskej triede motoršportu, ale podľa neho to má ešte čas. Schumi by mal prirodzene napredovať do Formuly 2 a potom sa uvidí.

"Predtým, ako príde do Formuly 1, musí spraviť ešte niekoľko krokov," povedal Brawn pre ruskú agentúru TASS. "Mick je veľmi vyzretý mladý muž a podľa mňa vie, že ešte potrebuje napredovať. Musí sa postarať o to, aby bol na príchod do F1 absolútne pripravený."

"Meno Schumacher so sebou nesie množstvo histórie," skonštatoval Brit, podľa ktorého "musí byť pre Micka ďalším logickým krokom Formula 2. Dúfajme, že sa dostane do F2 a vďaka tomu spozná okruhy. Integrácia, ktorú máme medzi F2 a F1, je dosť úzka a vďaka tomu sa môže lepšie zoznamovať s týmto formulovým prostredím."

Mick Schumacher sa narodil v marci 1999, takže budúci ročník začne ako dvadsaťročný. Niektorí pretekári začínali omnoho skôr, ale celkovo prevláda názor, že talentovaný Nemec sa nemá kam ponáhľať.

"Som veľmi rád, že podáva také výkony, ako podáva, pretože to so sebou prináša veľmi zábavné spomienky," dodal Ross Brawn, ktorý dlhé roky spolupracoval s Michaelom Schumacherom.

Legendárny pretekár získal všetkých sedem titulov vďaka spolupráci s Brawnom; prvé dva v Benettone, ďalších päť vo Ferrari.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: F2

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac