spravy.sk spravy.sk

Villeneuve: Vettel môže napísať knihu "Ako prehrať majstrovstvá"

Mika Häkkinen sa po Veľkej cene Japonska zastal Sebastiana Vettela a akceptoval jeho snahu o útok na Maxa Verstappena. Videl, že jeho súper v tej chvíli nabíja batériu, no on mal tú svoju nabitú, takže zaútočil aj na netradičnom mieste. Ale za risk napokon draho zaplatil a prepadol sa na posledné devätnáste miesto.

Podľa Jacquesa Villeneuva nekonal správne. "V okamihu, keď predbiehal, bol ďaleko vzadu," povedal majster sveta z roku 1997 pre Sky Italia. "Max nemohol len tak povedať 'Nech sa páči, prejdi okolo mňa'. Vettel sa o niečo pokúsil a nehral to špinavo, ale bolo to príliš riskantné."

"O svojej sezóne môže napísať knihu a nazvať ju 'Ako prehrať majstrovstvá'. Hlavný rozdiel medzi ním a Hamiltonom je v aktuálnom roku v tom, že Lewis si situáciu najskôr premyslí a až potom agresívne zaútočí," skonštatoval Villeneuve.

Všetko viedlo k tomu, že Hamilton má aktuálne o 67 bodov viac ako Vettel a svoj titul môže potvrdiť už najbližšie v USA. Postačí mu získať o osem bodov viac ako jeho hlavný konkurent, čo vôbec nie je vylúčené. 

Vettel podľa Villeneuva už aj rezignoval. "Už aj v posledných pretekoch sme videli ako akceptoval, že toto už vyhrať nemôže. Bolo vidieť, že je už akýsi uvoľnenejší."

Chyby však robí aj Ferrari, ktoré miestami neuveriteľne zlyháva. "Nie je ľahké pochopiť, čo sa to vo Ferrari deje - a nielen preto, že prehrali pár pretekov. Po niektorých chybách sa nikdy nevrátili na správnu cestu a zvonku to nie je možné pochopiť," dodal Jacques Villeneuve.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Jacques Villeneuve

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac