spravy.sk spravy.sk

Surer neschvaľuje Vettelov pokus: Riziko bolo príliš veľké

Sebastian Vettel sa v Suzuke odvážnym manévrom pokúsil dostať pred Maxa Verstappena. Napokon mu to nevyšlo a zrodila sa kolízia, po ktorej sa prepadol na devätnáste miesto. Sám sa obhajoval tým, že ak by sa nepokúsil využiť voľné miesto, tak mohol rovno ostať doma, ale väčšina odborníkov to vidí inak.

"Na niekoho, kto bojuje o majstrovský titul, to bol veľmi odvážny počin," zamýšľal sa nad situáciou bývalý pretekár Marc Surer. "Verstappena pritom všetci dobre poznáme - a hlavne on. Ten nikdy neustúpi. Nuž a keď sa v takejto superrýchlej zákrute zaradil k jeho boku, tak to nemohlo dopadnúť dobre."

"Bol to veľmi odvážny, ale asi aj trochu nepremyslený manéver. Mohol si počkať a so svojim Ferrari a s DRS by sa mu naskytla šanca na rovinke," hovoril ďalej Švajčiar pripomínajúc, že Verstappen by si v boxoch musel odpykať aj päťsekundový trest. Vtedy by sa Vettel určite dostal pred neho.

Nemecký pretekár bol však poriadne rozbehnutý a nad týmito vecami asi príliš nepremýšľal. "Preteky sa pre neho začali fantasticky. Okamžite sa dostal dopredu, odrazu pred sebou videl už aj Mercedesy a hovoril si, že sa musí dostať dopredu, lebo ešte má šancu. Podľa mňa nechcel strácať čas a z tohto pohľadu jeho útok chápem. Ale riziko bolo jednoducho príliš veľké."

Podľa Surera však Vettel nezbabral len preteky, ale aj kvalifikáciu. Kimi Räikkönen išiel do svojho ostrého kola v približne rovnakých podmienkach a dokázal si vybojovať štvrté miesto na štarte. Vettel spravil chybu a skončil len deviaty. Za všetko mohlo nasadenie intermediálok, za ktoré podľa Surera Vettel príliš nemohol.

"To bolo ťažké odhadovať. Sedel v boxoch a nevedel, ako to vyzerá na trati. Jednoducho sa musel spoliehať na tých, ktorí sedeli pri radare a držali ruku v daždi. Podľa mňa voľbu pneumatík v takejto chvíli nemožno nechávať na jazdcovi," dodal Marc Surer.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Marc Surer

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac