spravy.sk spravy.sk

V podstate jazdíme s autom z Melbourne, tvrdí Gasly

Toro Rosso podáva výkony ako na hojdačke. Raz prekvapí vynikajúcim umiestnením vysoko v prvej desiatke, no o pár dní príde víkend, keď nie je schopné zabojovať ani len o bodované priečky. Pierre Gasly za tým vidí aj nedostatok vylepšení. Kvôli nemu musia Francúz a Novozélanďan jazdiť celý rok s takmer nezmeneným autom.

"Naše auto od Melbourne naozaj nedostalo žiadne novinky," povedal po víkende v Suzuke Pierre Gasly. "Len čosi veľmi drobné sme dostali v Monaku. Tie v Rakúsku nezafungovali. Máme teda rovnaké auto ako na začiatku sezóny. Začíname to pociťovať, pretože v poslednej dobe sme sa trápili s priblížením sa k prvej desiatke. Ostatné tímy sa zlepšujú, my nie."

Tímu z Faenzy to nepomáha. "Určite môžeme povedať, že nám to chýba. Ak navyše prídete o technického riaditeľa (Jamesa Keya, pozn. red.), bude to mať okamžitý dopad na výkon. Nie je to ideálne."

Prakticky jediné vylepšenia do projektu prináša Honda, ktorá pred ďalšou sezónou dostala za úlohu pripraviť čo najlepšiu pohonnú jednotku. To už bude totižto slúžiť v Red Bulle, ktorý má každoročne najvyššie ambície.

Toro Rosso Content Pool

Japonci priniesli vylepšenú techniku na preteky v Rusku, no objavili sa drobné nedostatky pri kalibrácii. V Japonsku sme už nový motor videli v akcii, no podľa Marka Hughesa ešte nezaberal naplno. Doma nechceli riskovať sklamanie, tak radšej jazdili v šetrnejšom režime. Plný výkon máme očakávať budúci víkend v Austine.

"Vieme, že ak chceme v strede poľa zabodovať, musíme spraviť všetko poriadne, teda kvalifikáciu aj preteky. Obyčajne je to tak, že keď máme dobrú kvalifikáciu, tak sa nám podaria aj preteky a stratégia. Monako, Budapešť, Bahrajn a dokonca aj Spa," pripomína úspešné víkendy Gasly. "V Japonsku sme mali naozaj dobrú kvalifikáciu, ale v pretekoch sme nezískali maximum. Ak sa nám podarí udržať si túto rýchlosť a aj balík..."

"Vieme, že ak by sme predstavili nové motory, dostali by sme tresty. Nad ďalšími pretekmi teda visia otázniky. No je isté, že s novou špecifikáciou máme lepšie šance zabojovať o vyššie priečky," dodal nástupca Daniela Ricciarda v Red Bulle.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Pierre Gasly

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac