spravy.sk spravy.sk

Surer: McLaren všetko zvaľoval na Hondu

McLaren v predchádzajúcich troch rokoch spolupracoval s Hondou a tvrdo ju kritizoval. Vyzeralo to tak, že za všetky problémy tohto zoskupenia môže len japonský výrobca, no napokon sa ukázalo, že to tak nebolo. Teraz už motory Honda odoberá Toro Rosso a výkonnostne je na tom podobne ako McLaren s motormi Renault.

"Keď si spomenieme na minulý rok, tak motor Hondy v McLarene vôbec nebol taký zlý," povedal bývalý pretekár Marc Surer, ktorého slová cituje stránka Motorsport-Total.com. "Len oni ho nechali vyzerať zle..."

McLaren sa sťažoval na to, že na rovinkách má veľmi slabú maximálku. Všetko to zvaľoval na Hondu, ibaže tu išlo aj o iné veci: auto tejto stajne je stavané tak, aby bolo silné v zákrutách a na rovinkách na to kvôli tomu dopláca.

"Vždy jazdili s maximom krídel a potom ľuďom hovorili, že majú najlepšie šasi a na rovinkách sú najpomalší. Ale keď niekto jazdí s takým množstvom krídel, tak by to bolo takto pri každom motore. Dnes je to s motorom Renault rovnaké."

Nuž a dnes je vraj situácia taká, že Honda má lepší motor ako Renault. "Toro Rosso nie je žiadne super-auto, ale dokážu sa držať a vybojovali už pár dobrých výsledkov. Aktuálny krok sa postaral o to, že sú minimálne na úrovni Renaultu, ak aj nie pred nimi - minimálne po stránke maximálneho výkonu."

"Ešte majú určité problémy s nastavením motora, ale keď to zvládnu a motor im nebude zlyhávať, tak by som povedal, že z pohľadu Red Bullu to ohľadom budúceho roku vyzerá veľmi, veľmi pozitívne," skonštatoval Marc Surer.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Honda

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac