spravy.sk spravy.sk

Räikkönena baví, ako ľudí "vyvádza z omylu"

Kimi Räikkönen sa za posledných 2044 dní postavil na pódium veľakrát, no vždy sme z jeho vyjadrení cítili, že tomu niečo chýba. Chýbalo mu víťazstvo, ktorého sa na sklonku jeho kariéry vo Ferrari predsa len dočkal. Po vynikajúcej jazde sa však na tlačovej konferencii objavil starý známy Iceman. Víťazstvo ho z formy vôbec nerozhodilo. Stále sa zdá, že mu niečo chýba.

"Pre mňa to nie je nič extra, oveľa dôležitejšie je to pre kopu iných ľudí," rozhovoril sa pred novinármi Kimi Räikkönen. "Ak to príde, tak to príde. Ak nie, môj život to vôbec nezmení. Som rád, že som tu, a že sme vyhrali, ale najväčší rozdiel je v tom, ako sa na vás ľudia pozerajú. Ja som, samozrejme, spokojný. Len niektorých ľudí vyvádzam z omylu. To ma dosť zabáva."

Iceman svojím víťazstvom prekonal niekoľko rekordov. Spadol aj Schumacherov. Nemec bol doteraz pretekárom s najväčším časovým rozostupom medzi prvým a posledným víťazstvom. Dnes je rekordérom Räikkönen. Od jeho víťazného predstavenia na VC Malajzie 2003 uplynulo už pätnásť rokov a 212 dní.

Fín sa okrem toho stáva najstarším víťazom od čias Nigela Mansella. Budúcemu pretekárovi Sauberu však jeho vek nerobí starosti. "Možno starnem, ale nie je to také zlé. Budeme mať ešte pár rokov. Ja som si to užil. Sme tu, aby sme sa pokúsili vyhrať a vždy sa o to budem snažiť. Nie je to ľahké, inak by to robil každý."

TASR/AP

A v Austine veru mal čo robiť, aby vyhral. Na zničených ultrasoftoch dlho bojoval s Lewisom Hamiltonom. Vo vysielačke oznámil, že nechce spraviť nič hlúpe. "Nechcel som byť voči nemu agresívnejší ako proti hocikomu inému. Neverím na kadejaké šialenosti. Chcem svoje preteky odjazdiť čo najlepšie. Ak to ovplyvní šampionát, tak nech, ale nebudem sa zapájať do žiadnych bláznivých vecí. Ja chcem len vyhrať. Vždy budem hrať čo najférovejšie. Tak to bude vždy."

"Myslím si, že tento víkend bol vo viacerých smeroch dosť dobrý. Uvidíme, čo sa stane v nasledujúcich pretekoch, no teraz sa veľmi nesťažujem. Dnes v noci sa istotne zabavíme. Potom príde ďalší súťažný víkend a ďalší…"

TASR/AP

Iceman na záver dovysvetlil, že vo vyjadrení, podľa ktorého ľudí "vyvádza z omylu", nehovoril o zástupcoch Ferrari, ktorí sa ho rozhodli nahradiť Charlesom Leclercom. Räikkönen sa v skutočnosti do Sauberu teší. Továreň bude mať veľmi blízko k svojmu švajčiarskemu sídlu, takže s rodinou bude môcť tráviť oveľa viac času.

"Nemyslel som to v tom zmysle. Ľudia si azda neuvedomujú, že ja som veľmi spokojný s tým, kam idem. Užil som si svoje obdobie vo Ferrari, vyhral som tu titul, zvíťazil som vo veľa pretekoch. Ako jazdec však chcem nové výzvy. Chcem nové veci," vysvetľoval jediný pilot, ktorý triumfoval v troch érach Formuly 1: V10, V8 aj v hybridnej V6. "Idem tam rád. Je to asi 40 minút od môjho domu. Spokojná bude aj moja rodina a mňa teší, keď môžem byť s rodinou. Je to asi tá najlepšia vec. Toto rozhodnutie ma ani trochu nesklamalo."

"Chcel som vedieť len jediné, a teda, čo sa stane. Som vo Formule 1 už dosť dlho na to, aby som vedel, že nezáleží na tom, či máte kontrakt alebo nie. Veci sa tu dejú z iných príčin. Z konečného výsledku mám veľkú radosť," dodal Räikkönen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac