spravy.sk spravy.sk

Formula 1 bola vždy aj o šetrení paliva. A aj bude... (VIDEO)

Kevin Magnussen bol vyradený z výsledkovej listiny Veľkej ceny USA, pretože povolenú spotrebu paliva 105 kilogramov na preteky prekročil o 170 gramov. Poriadne ho to nahnevalo a zdôrazňoval, že takto to jednoducho nemôže byť. Musel jazdiť "ako stará mama" a toto podľa neho nie je Formula 1.

Ibaže šéf Scuderie Toro Rosso Franz Tost mu pripomenul, že takto to bolo aj v minulosti. "Jasne to stojí v pravidlách. To, že vo Formule 1 musíte šetriť palivo, pritom nie je nič nové" povedal Tost. "Spomeňte si na Prosta v Hockenheime (1986), keď musel svoje auto tlačiť."

"Je to v pravidlách a musíme to rešpektovať. Nikdy nebudeme mať dosť paliva, či dosť kvalitné pneumatiky na to, aby sme mohli ísť 60 kôl na limite. To jednoducho nie je možné a všetci to vieme. Ide aj o to, aký inteligentný je daný jazdec a ako rozumne tím funguje," dodal Tost.

Podobne to vníma aj Otmar Szafnauer z Force Indie, ktorý pripomenul, že by nepomohlo ani zvýšenie palivového limitu. Tímy by totiž nechceli natankovať zbytočne veľké množstvo paliva. Autá by potom mali nadváhu a boli by pomalšie.

"Aj keby sme palivové limity nemali, tak by sme vždy uvažovali, koľko paliva natankovať tak, aby sme do cieľa prišli čo najskôr," zdôraznil Američan. "V minulosti palivový limit nebol, no každý natankoval toľko, aby bol v cieli čo najrýchlejšie. Nuž a niekedy to znamená, že treba šetriť."

"A môže to byť aj pozitívne. Ak niekto šetrí palivo v iný čas, ako jeho súper, môže to napomôcť predbiehaniu," odkázal Szafnauer.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Franz Tost

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac