spravy.sk spravy.sk

Kde sa vzal, tu sa vzal: Gutiérrez chce miesto vo Williamse

Bývalý pretekár Esteban Gutiérrez sa opäť hlási o pozornosť a chce sa dostať na miesto vo Williamse. Po pilotovi, ktorý v roku 2016 podľahol kolegovi Romainovi Grosjeanovi na body 0:29, veľký dopyt nebol a ani nie je, on si však verí.

Mexičan pôsobil najskôr v Sauberi a potom v Haase, neskôr sme ho sporadicky videli vo Formule E i v IndyCar, pričom sa mu podarilo dostať aj na pozíciu simulátorového jazdca Mercedesu. Nuž a teraz vraj má šancu na to, aby v budúcom roku súťažil v F1. A kde inde ako vo Williamse by to mohlo byť?

"Veľmi tvrdo pracujem, počas tohto roku som sa intenzívne pripravoval, som veľmi motivovaný," povedal Gutiérrez pre Motorsport.com. "Pracoval som pre Mercedes, čo je veľmi profesionálny tím. Aktívne som pôsobil na simulátore, robil som rôzne veci a ohľadom budúcnosti som skutočne pozitívne naladený."

K samotnému Williamsu následne dodal: "Je to skvelý tím, ktorý patrí medzi najrešpektovanejšie vo Formule 1. Prežívajú ťažké roky, ale som si istý, že vďaka ľuďom, ktorých majú, i vďaka tímu ako takému, sa z toho môžu celkom ľahko dostať."

Gutiérreza sme v Sauberi mali v rokoch 2013 a 2014, následne bol testovacím jazdcom Ferrari a v roku 2016 pôsobil v  Haase. "Áno, určite," odpovedal na otázku, či má v F1 nedokončenú prácu. "Rozhodne cítim, že F1 mám čo dať a som veľmi motivovaný."

"Mám šance a som tu. Na začiatku roka som nebol zapojený do práce v žiadnom tíme F1, teraz spolupracujem s Mercedesom, ktorý je jedným z najdôležitejších tímov Formuly 1," skonštatoval Esteban Gutiérrez, ktorý sa vraj hlavne v Haase veľa naučil: "Keď prejdete ťažkými okamihmi, tak ako človek i ako profesionál porastiete. Viem, čo chcem a práve preto som dnes tu."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Esteban Gutiérrez

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac