spravy.sk spravy.sk

Monza získala dodatočné zdroje na záchranu pretekov

O budúcnosti Veľkej ceny Talianska v Monze sa v poslednej dobe viackrát pochybovalo. Návštevnosť nebola taká, ako by bolo potrebné a organizátori nemali dostatok finančných prostriedkov, kvôli čomu sa hovorilo aj o možnom presune veľkej ceny do Imoly.

Predpokladá sa, že ročne musí Monza za organizovanie pretekov zaplatiť okolo 20 miliónov eur. Tieto peniaze následne potrebuje pokryť hlavne predajom vstupeniek, ale nie je to také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. 

Podobne, ako pri mnohých ďalších podujatiach, aj tu boli nutné i dodatočné dotácie zo strany miestnej vlády. Tento počin je často vnímaný ako zbytočné mrhanie verejnými zdrojmi, ale nie je to tak: veľká cena priláka do oblasti množstvo fanúšikov, z ktorých región v konečnom dôsledku profituje.

Kompetentní v Lombardii si to pravdepodobne dobre uvedomujú a podľa Corriere dello Sport teraz odsúhlasili 25 miliónov eur, ktoré preteky v Monze dostanú v priebehu rokov 2020 až 2024. Aktuálna zmluva platí už len pre rok 2019, ale vďaka tejto novinke bude rokovanie o jej predĺžení o niečo jednoduchšie.

"Toto je prvý krok, pretože našou prioritou je predĺženie kontraktu a udržanie najdôležitejšieho medzinárodného športového podujatia v krajine v Monze až do roku 2024," povedala zástupkyňa Lombardie pre odvetvie športu Martina Cambiaghiová.

Niekoľko slov pridal aj jej kolega Andrea Monti: "Dozvedeli sme sa o tom, že Formula 1 rokuje o pretekoch v Holandsku a od roku 2020 sa už dohodla s Vietnamom. Toto je krok smerom k novej zmluve aj pre Monzu."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Monza

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac