spravy.sk spravy.sk

Prost chváli Hamiltona: Bola to jedna z jeho najlepších sezón

Alain Prost pochválil Lewisa Hamiltona, ktorý ho v tomto roku predstihol po stránke majstrovských titulov. Francúz ich má na svojom konte rovnako ako Sebastian Vettel štyri, Hamilton už podobne ako Juan Manuel Fangio päť.

"V priebehu tohto roku som vždy hovoril, že či ste Sebastian alebo Lewis, nemôžete mať problém s motiváciou," skonštatoval Prost, ktorého slová priniesla internetová stránka Autosportu. "Obaja to boli štvornásobní majstri sveta a vedeli, že boj sa bude odohrávať práve medzi nimi. Jeden sa teda dostane na päťku."

Alain Prost je zvedavý na to, akú motiváciu si Hamilton nájde tentoraz. "Ale niekedy je to tak, že keď vás podobne ako teraz - v budúcom roku - čakajú zmeny pravidiel, dodá vám to dodatočnú motiváciu." Raz však príde deň, keď sa "ráno zobudí a začne sa pýtať, či to ešte vôbec chce robiť."

Šesťdesiattriročná legenda vzápätí zdôraznila, že nový šampión odviedol v tomto roku takmer perfektnú prácu. "Bola to jedna z jeho najlepších sezón," skonštatoval Prost. "Na to, aby boli jazdec a tím v takejto situácii majstri sveta, potrebujú viacero vecí: ide o kombináciu stability či konzistentnosti, ale netreba mať snahu o hlúpe body tam, kde ich nemôžete získať - niekedy treba akceptovať aj druhé, tretie alebo štvrté miesto."

"Na niektorých miestach, kde potrebujete nájsť čas k dobru pre to, aby ste získali pole position - ako Singapur - to ukázal. Miestami mal aj malé množstvo šťastia, pretože sezóna je dlhá..."

"Ferrari naopak spravilo veľa chýb. A Sebastian tiež, veď si len spomeňme na Baku, Nemecko, Čínu," pripomenul Alain Prost, ktorý dostal aj otázku týkajúcu sa toho, či Hamiltona vieme porovnať so šampiónmi z minulosti.

"Vždy je ťažké porovnávať rôzne generácie. V určitých okamihoch bolo ťažké získať viacero titulov, pretože úroveň výkonu jednotlivých tímov bola taká hore/dole, pričom veľkým problémom bola aj spoľahlivosť," pokračoval Prost, podľa ktorého je to dnes iné. "Lewis je však určite jedným z najlepších, ak aj nie najlepším v jeho generácii. Je ťažké byť šampiónom každý rok, prípadne takmer každý rok."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac